Zbiór materiałów edukacyjnych Squabera

Poniżej znajdziesz materiały, jakie zostały udostępnione w Squaberze. 90% z poniższych materiałów wideo (nagrań webinarów) jest dostępna bez dodatkowych opłat dla osób posiadających Squabera Premium (zobacz aktualną ofertę i korzyści). Artykuły są w pełni otwarte. 

Najważniejsze materiały Premium

3 kroki do optymalnego zakupu akcji

Prowadzący: Marcin Tuszkiewicz

Po 10 latach obecności na rynkach finansowych, a w szczególności uczestnicząc w rynku lewarowanym, korzystając z dźwigni 500 krotnej, Marcin docenia wagę precyzyjnego wejścia. Ten specjalny webinar poświęcony zostanie temu, jak:

 • jak wchodzić “w punkt” w akcje?
 • kiedy liczyć na duże zyski, a kiedy tylko na szybki strzał kilku procentowy?
 • jak zwiększyć efektywność swoich inwestycji w akcje?
 • poznaj narzędzia jakie Marcin stosuje zarówno na GPW jak i na rynku lewarowanym, które pozwalają mu tworzyć przewagę!

Obejrzyj

3 zasady SKUTECZNEGO wyznaczania stref wsparć i oporów na akcjach!

Prowadzący: Marcin Tuszkiewicz

Analiza techniczna to potężne narzędzie, pod warunkiem, że poprawnie się go używa. Rynek akcyjny ma pewne cechy charakterystyczne, które należy wziąć pod uwagę podczas wyznaczania poziomów wsparć i oporów. Podczas tego specjalnego wydarzenia dowiesz się:

 • jakie są 3 zasady poprawnego wyznaczania stref SR?
 • dlaczego strefy należy mieć na wykresie wyznaczone?
 • jak wykorzystywać wyrysowane poziomy w inwestycjach, zarówno w trendowych jak i intradayowych?

Obejrzyj

Jaką średnią kroczącą wspierać się w inwestycjach?

Prowadzący: Marcin Tuszkiewicz

Średnia krocząca, proste, ale potężne narzędzie techniczne w rękach wprawnego inwestora. Jaką średnią wykorzystywać – prostą, ważoną, wykładniczą? O jakim okresie? Czy dla wszystkich spółek taką samą, czy może indywidualnie dobierać w zależności od akcji? Podczas tego spotkania:

 • skorzystasz z 10 letniego doświadczenia Marcina, które buduje na rynku akcyjnym, walutowym, surowcowym oraz towarowym,
 • dowiesz się jakie średnie najlepiej nadają się do różnych horyzontów inwestycyjnych,
 • poznasz 3 podstawowe zastosowania średnich w strategiach,
 • poznasz możliwości platformy Squaber.com w tym zakresie.

Obejrzyj

Jak zarabiać pomimo strat? Case Study 3 spółek z SiD

Prowadzący: Marcin Tuszkiewicz

Straty w inwestycjach to rzecz nieunikniona. Nie każda transakcja będzie zyskowna, grunt jednak to potrafić realizować te straty w odpowiedni sposób. Podczas tego spotkania dowiesz się zarówno tego jak efektywnie korzystać ze Squabera, jak i tego:

 • kiedy należy realizować stratę? – przykłady 3 nieudanych okazji według SiD w ostatnim czasie
 • Na co zwracać uwagę podczas utrzymywania pozycji?
 • Jak zwiększyć efektywność transakcji i zmniejszyć ilość czasu potrzebną na nadzór transakcji?

Obejrzyj

Jak zarabiać na dynamicznym rynku giełdowym

Prowadzący: Marcin Tuszkiewicz

Aktualnie na GPW pojawia się sporo dynamicznych wzrostów, które ciężko wykorzystać bez umiejętnego prowadzenia pozycji. Jak wykorzystywać okazje, które pojawią się bardzo często spodziewanie, jednak nie dają pożądanej korekty?

Podczas tego otwartego spotkania edukacyjnego dowiesz się:

 • dlaczego czasem warto zaryzykować i jak to zrobić rozsądnie,
 • w jaki sposób nadzorować pozycję i prowadzić zlecenie obronne przy mocno wahających się spółkach,
 • jakie narzędzia możesz wykorzystać do poprawy efektywności takich inwestycji,
 • poznasz 3 spółki, które w najbliższym czasie mogą dać takie właśnie okazje.

Obejrzyj

Przewaga inwestycyjna – jak ją zbudować na giełdzie?

Prowadzący: Marcin Tuszkiewicz

Według Richarda Dennisa, legendy traderskiej, który z 1600 pożyczonych dolarów zarobił 200 mln USD w około 10 lat, inwestycji da się nauczyć. Udowodnił to w słynnym już doświadczeniu zwanym Grupą Żółwi. Według jego założeń, każdy może być dochodowym inwestorem, jeżeli potrafi trzymać się zasad i konsekwentnie realizować strategię. A to co jest kluczowe, to posiadanie przewagi statystycznej.

Jak stworzyć taką przewagę?

Poznaj 6 kroków jakie stoją przed każdym inwestorem, który chce stać się skuteczny. Ten webinar pomoże Ci stać się niezależny na rynku, tylko czy jesteś gotowy na pracę, która jest z tym związana?

Obejrzyj

Jak rozpoznać koniec korekty i podłączyć się do trendu wzrostowego?

Prowadzący: Szymon Nowak

Na spotkaniu dowiesz się jak rozpoznać trend wzrostowy i dlaczego jest to kluczowe dla osiągnięcia sukcesu na giełdzie, jak zidentyfikować korektę, oraz jak wyznaczyć jej potencjalny koniec.

Obejrzyj

Trzy strategie dla dużych zysków z wykorzystaniem Certyfikatów Turbo!

Prowadzący: Michał Palaczyk

Jeżeli interesuje cię polska giełda, a jednocześnie chciałbyś na tym samym rachunku korzystać z dobrodziejstw wieloletni hossy w Stanach czy Niemczech, poznaj instrumenty, które pozwalają dywersyfikować portfel!

Jeżeli męczy cię wielomiesięczne oczekiwanie na weryfikację swoich poczynań inwestycyjnych oraz jesteś znużony poszukiwaniem dobrych akcji, które jednak nie chcą dynamicznie odbijać się na północ, poszukaj z nami nowych form inwestowania!

Czy potrzebujesz nowatorskich pomysłów inwestycyjnych, mogących wnieść świeżość i obiektywne podejście do swoich inwestycji?

Czego dowiesz się podczas spotkania?

 • Jak szybciej zweryfikować swoje strategie inwestycyjne?

 • Jakie strategie inwestycyjne możesz zastosować, by móc osiągać powtarzalne i stabilne stopy zwrotu?

 • Które spółki wyglądają aktualnie najatrakcyjniej pod kątem inwestycyjnym?

 • Jakie nowoczesne instrumenty finansowe cieszą się aktualnie największym powodzeniem?

Obejrzyj

Ostatnie Linie Obrony – gdzie leżą duże pieniądze na GPW i nie tylko?

Gościnne spotkanie online z Bartkiem Śledziem

Bartek współpracuje z nami już od dobrych kilkunastu miesięcy w ramach innego projektu, który prowadzimy. Wcześniej przez ponad 20 lat prowadził swoją firmę, w której udziały sprzedał kilka lat temu. Od tego czasu zajmuje się tylko i wyłącznie inwestycjami na różnych rynkach stosując metodę Ostatnich Linii Obrony.

Bartek inwestuje na GPW od samego początku istnienia tej giełdy. W czasie spotkania opowie wszystkim uczestnikom jak on szuka długoterminowych okazji na takim rynku jaki mamy obecnie z wykorzystaniem swoich metod wyznaczania Ostatnich Lini Obrony oraz przedstawi alternatywy dla rynku akcyjnego.

Obejrzyj

Jak kupować bezpieczne spółki w dobrych miejscach? Szczyty i dna w praktyce.

Prowadzący: Marcin Tuszkiewicz

Hossa, która zapanowała na GPW wlewa w serce każdego iwnestora bardzo dużo optymizmu. Najważniejsze, aby w tym czasie dalej trzymać się swoich zasad i nie ulegać emocjom. Nie każdy ruch wzrostowy na każdej spółce da się wykorzystać. To po prostu niemożliwe.

Od ponad roku Marcin Tuszkiewicz prowadzi dla Was strategię Szczyty i Dna ciągle stosując te same zasady. Do tego momentu przyniosła ona ponad 40% stopy zwrotu przy stosunkowo niskiem poziomie ryzyka. To doskonały przykład tego jak konsekwencja i prostota może przyczynić się do sukcesu każdego inwestora na giełdzie.

Zobacz jakie są jej zasady, jakie spółki wchodzą obecnie w skład portfela, na jakich spółkach w najbliższym czasie może pojawić się sygnał kupna lub sprzedaży zgodny z tą strategią. Na spotkaniach z tej serii nauczysz się dobierać spółki do portfela zgodnie z tą metodologią.

Obejrzyj

Jak być chciwym, kiedy inni się boją? Case study

Prowadzący: Marcin Tuszkiewicz

Jak to jest, że jedni wyciągają pieniądze z portfela dopiero wtedy, kiedy inni wręcz chcą im oddać akcje za darmo? Skąd się bierze ta cierpliwość? Jak za wzór wziąć sobie najlepszych inwestorów na świecie i kupować kiedy inni uciekają w popłochu, a sprzedawać, gdy każdy chce mieć akcje? Dlaczego warto być rozsądnie chciwym a nie po prostu chciwym?

Podczas spotkania:

 • poznasz jedną, najważniejszą zasadę, która na 100% spowoduje, że będziesz zachowywał się jak najlepsi inwestorzy na świecie,
 • ze względu na to, że sama zasada jest prosta, ale jej wdrożenie jest trudne, to dowiesz się jak w 5 krokach tego dokonać,
 • powiemy sobie na temat czasu, jaki jest potrzebny, żeby osiągnąć wymagany poziom wiedzy i doświadczenia inwestorskiego,
 • wszystko wsparte przykładami z rynku, omówieniem wejść i wyjść oraz schematów postępowania!

Obejrzyj

Jak uniknąć corocznego płacenia podatku?

Prowadzący: Michał Palaczyk

Corocznym problemem inwestorów jest konieczność zapłacenia podatku od zysków w wysokości 19%. Sytuacja jednak nie wygląda zawsze tak dramatycznie, gdyż jeżeli postanowimy oszczędzać regularnie pieniądze, możemy uniknąć srogiego podatku Belki. Niestety duża część inwestorów nie wie jak właściwie wykorzystać możliwości rachunków IKE oraz IKZE. Pomimo, iż ulokowane jest tam ponad 8 miliardów złotych, inwestorzy zazwyczaj wykorzystują ten rachunek do krótkoterminowej spekulacji.

Powiemy także o alternatywnym metodzie logowania pieniędzy wśród młodych obywateli Zachodniej Europy oraz USA, czyli o ETF-ach. Czy ten popularny za granicą instrument jest dobrą alternatywą dla naszych inwestycji?

Podczas specjalnego spotkania Live przedstawione zostaną kluczowe mechanizmy wspierające tworzenie własnej tarczy podatkowej. Dowiesz się jak podwyższyć oczekiwaną stopę zwrotu z oszczędności względem wciąż mizernych lokat w Polsce.

Obejrzyj

Dlaczego zysk netto nie jest najważniejszy?

Prowadzący: Marcin Tuszkiewicz

Zysk netto, księgowy zapis, który ma wpływ na szereg rzeczy – od wskaźników przez dywidendę. Dla wielu inwestorów jest wyznacznikiem tego, czy firma ma się dobrze. Czy jednak jest to słuszne podejście? To wydarzenie specjalne pokaże Ci, że:

 • zysk netto to tylko zapis księgowy, który może być i jest manipulowany
 • inne miary zyskowności przedsiębiorstwa dają lepszy obraz tego, co w środku siedzi
 • w jaki sposób przeprowadzić szybką ocenę spółki
 • analiza finansowa dzieli się na trzy płaszczyzny: analiza dynamiki, analiza wskaźnikowa oraz analiza porównawcza – jak to wykorzystać?

Obejrzyj

O Squaberze

Webinariapremium

Artykułyfree

Poznaj "ukryte" funkcjonalności Squabera

Przestań marnować czas na czynności na giełdzie, których nie musisz, a nawet nie powinieneś robić. Masz tylko jedno „giełdowe życie”. Wykorzystaj je najlepiej jak to możliwe. W Squaberze dajemy Ci 3 unikalne funkcjonalności, których nie znajdziesz w innym miesjcu. Pozwolą Ci one na znalezienie dobrych spółek i określenie optymalnych miesjc do kupna i sprzedaży.

Oglądaj

Ile właściwie można zarobić inwestując ze Squaberem?

Analizując możliwości inwestycyjne na giełdzie zawsze zastanawiasz się „ile właściwie mogę na tym zarobić?”. Nie inaczej jest w przypadku mierzenia efektywności narzędzi, z których korzystasz. Squaber nie jest wyjątkiem. Od dawna publikujemy nasze statystyki oraz kładziemy bardzo duży akcent na edukację naszych Użytkowników. To stanowi o naszej wiarygodności.

Jak to działa w praktyce, jaka metodologia stoi za tymi sygnałami, ile właściwie możesz na tym zarobić i jak z tego korzystać?

Oglądaj

Zobacz jak skutecznie inwestować wykorzystując Squabera

Efektywne wykorzystanie aplikacji Squaber otwiera przed inwestorem nowe możliwości inwestycyjne. Użycie jednego z 3 naszych algorytmów, lub ich połączenie w skuteczną strategię to zadanie bardzo proste i przyjemne. Na tym spotkaniu pokażemy jak to zrobić.

Oglądaj spotkanie 1

Oglądaj spotkanie 2

Oglądaj spotkanie 3

Oglądaj spotkanie 4

3 kroki do znalezienia okazji na GPW - przykład spółki Ciech

Efektywne wykorzystanie aplikacji Squaber otwiera przed inwestorem nowe możliwości inwestycyjne. Użycie jednego z 3 naszych algorytmów, lub ich połączenie w skuteczną strategię to zadanie bardzo proste i przyjemne. Na tym spotkaniu pokażemy jak to zrobić.

Oglądaj

Seria transakcji na KGHM - analiza przypadku

Efektywne wykorzystanie aplikacji Squaber otwiera przed inwestorem nowe możliwości inwestycyjne. Użycie jednego z 3 naszych algorytmów, lub ich połączenie w skuteczną strategię to zadanie bardzo proste i przyjemne. Na tym spotkaniu pokażemy jak to zrobić.

Oglądaj

Jak skutecznie inwestować wykorzystując NOWĄ ODSŁONĘ Squabera

W ciągu ostatnich kilku miesięcy pracowaliśmy nad Squaberem bardzo ciężko. Wprowadziliśmy szereg zmian i dodatkowych funkcjonalności. Przygotowaliśmy kompletne omówienie wszystkich zmian i prezentację, która pokaże Ci w jaki sposób wykorzystać wszystkie możliwości Squabera, zarówno wersji otwartej jak i wersji premium. Dzięki zmianom znalezienie okazji staje się jeszcze szybsze, a nadzorowanie portfela łatwiejsze.

Oglądaj spotkanie 1  

Oglądaj spotknie 2

Oglądaj spotkanie 3

Oglądaj spotkanie 4

Portfele Squabera

Portfel „Szczyty i Dna”premium

Czas historycznych szczytów | luty 2024 w portfelu Szczytów i Den

Czas historycznych szczytów | luty 2024 w portfelu Szczytów i Den

Sezon na ATH Ostatni czas na najważniejszych rynkach akcyjnych na świecie to okres wyznaczania nowych historycznych szczytów. Poziom ATH (ang. All Time High) poprawiły zarówno indeksy w Europie, takie jak niemiecki DAX40, czy francuski CAC40, jak i również indeksy po...

Portfel „Strefy Popytu”premium

Strategie Squabera

Webinariapremium

Strategia MMA

Squaber Multi Moving Avareges Strategy 

To kolejny system, po automatycznie wyznaczanych strefach popytu i podaży, który dostępny jest tylko u nas! Jest to strategia, która w pełni racjonaluzuje to, czy należy kupować czy sprzedawać dany walor oraz jednocześnie wskazuje na siłę panującego trandu. Takiej rewolucji nie znajdziesz nigdzie indziej! Dowiedz się jakimi zasadami należy kierować się podczas wykorzystania tej strategii podczas tego webinara!

Oglądaj – jak wykorzystać na GPW

Oglądaj – o strategii

Trzy strategie dla dużych zysków z wykorzystaniem Certyfikatów Turbo!

Czego dowiesz się podczas spotkania?

 • Jak szybciej zweryfikować swoje strategie inwestycyjne?

 • Jakie strategie inwestycyjne możesz zastosować, by móc osiągać powtarzalne i stabilne stopy zwrotu?

 • Które spółki wyglądają aktualnie najatrakcyjniej pod kątem inwestycyjnym?

 • Jakie nowoczesne instrumenty finansowe cieszą się aktualnie największym powodzeniem?

Oglądaj

Magiczne 50% na akcjach - jak wykorzystywać takie przeceny?

Podczas spotkania:

 • dowiesz się kiedy warto, a kiedy nie kupować akcje po 50% przecenie,
 • zobaczysz jakie spółki aktualnie znajdują się lub dochodzą do takich właśnie poziomów,
 • nauczysz się korzystać z narzędzia Fibonacciego dostępnego na naszej platformie,
 • zdobędziesz bardzo dobre wsparcie w swoich inwestycjach.

Oglądaj

Wyniki Strategii Trendowej Grupy Żółwia

Jak wygląda w dziesiejszych czasach strategia Grupy Żółwia? Sprawdziliśmy to! Od razu powiem – warto posłuchać! Sam byłem zaskoczony wynikami. Podczas tego spotkania dla użytkowników Premium dowiesz się:

 • jakie założenia zostały przyjęte podczas testów, czyli czym się kierowała Grupa Żółwia?
 • jakie wyniki dała zautomatyzowana strategia dla całego GPW?
 • przyjrzymy się wynikom na kilku spółkach
 • dowiesz się co to jest wskaźnik Donchian i jak go stosować

Oglądaj

Jak wykorzystać stałe wzrosty na giełdzie w USA?

Stosujemy proste strategie, które nie wymagają wysokiego kapitału. Ograniczają także czas potrzebny na analizę inwestycji. Ponadto nie zmuszają Cię do poświęcania dziesiątek godzin nad wykresami giełdowymi.

 

Jak rozpoznać koniec korekty i podłączyć się do trendu wzrostowego? Poznaj strategię, która zarobiła 29,63% tylko w tym roku!

Na spotkaniu dowiesz się jak rozpoznać trend wzrostowy i dlaczego jest to kluczowe dla osiągnięcia sukcesu na giełdzie, jak zidentyfikować korektę, oraz jak wyznaczyć jej potencjalny koniec.

Oglądaj

Jak pokonałem rynek akcji - strategie dla każdego

W trakcie szkolenia pokażę: 

– jakie wyniki uzyskał mój realny rachunek inwestycyjny,
– jak dobieram spółki do kupna,
– jak prowadzę pozycje i ograniczam ryzyko,
– jak inni mogą stosować tę prostą strategię.

Oglądaj

O inwestowaniu

Webinariapremium

Artykułyfree

Jak zarabiać na nowoczesnych instrumentach giełdowych?

Czego dowiesz się podczas spotkania?

 • Jak zarabiać na spadkach na giełdzie.

 • Jak zdywersyfikować swoje inwestycje.

 • Jak wyeliminować ryzyko nadmiernych strat.

 • Jak ostrożnie korzystać z dźwigni finansowej.

 • Jak uniknąć błędu 90% inwestorów, tracących swoje pieniądze na giełdzie.

Oglądaj

Polska grupa jadowitego węża! Co to takiego?

Grupa jadowitego węża to zbiór amerykańskich spółek charakteryzujących się wysoką dynamiką. Spółki te zazwyczaj związane są z wysoką technologią, a w ostatnich latach bardzo mocno wzrastały. Niestety, równie spektakularne były spadki. Inwestorzy w USA uwielbiają inwestycje w spółki z grupy jadowitego węża.
Czy jest możliwe stworzenie podobnego indeksu w Polsce? Tak! Na potrzeby własnych analiz oraz poniedziałkowego spotkania przygotowałem spółki idealnie pasujące do polskiej grupy jadowitego węża. Czy rodzime firmy napiszą tak dramatyczny i dynamiczny scenariusz jak amerykański pierwowzór?

Oglądaj

3 kroki do optymalnego zakupu akcji

Ten specjalny webinar poświęcony zostanie temu, jak:

 • jak wchodzić „w punkt” w akcje?
 • kiedy liczyć na duże zyski, a kiedy tylko na szybki strzał kilku procentowy?
 • jak zwiększyć efektywność swoich inwestycji w akcje?
 • poznaj narzędzia jakie Marcin stosuje zarówno na GPW jak i na rynku lewarowanym, które pozwalają mu tworzyć przewagę!

Oglądaj

Jak uniknąć corocznego płacenia podatku?

Corocznym problemem inwestorów jest konieczność zapłacenia podatku od zysków w wysokości 19%. Sytuacja jednak nie wygląda zawsze tak dramatycznie, gdyż jeżeli postanowimy oszczędzać regularnie pieniądze, możemy uniknąć srogiego podatku Belki. Niestety duża część inwestorów nie wie jak właściwie wykorzystać możliwości rachunków IKE oraz IKZE. Pomimo, iż ulokowane jest tam ponad 8 miliardów złotych, inwestorzy zazwyczaj wykorzystują ten rachunek do krótkoterminowej spekulacji.

Powiemy także o alternatywnym metodzie logowania pieniędzy wśród młodych obywateli Zachodniej Europy oraz USA, czyli o ETF-ach. Czy ten popularny za granicą instrument jest dobrą alternatywą dla naszych inwestycji?

Oglądaj

Przestań tracić bez sensu! Jak być cierpliwym na GPW?

Na nagraniu:

 • dowiesz się co powodowało, że najświeższa transakcja w portfelu Szczyty i Dna była odwlekana przez aż 5 dni! I co w końcu spowodowało, że została dokonana,
 • przekonasz się kiedy jest idealna cena do zawarcia transakcji niemalże na każdym rynku, w tym rynku akcyjnym,
 • zobaczysz na przykładach transakcje, które pozwalają na realizację zysku kilkukrotnie wyższego niż początkowy stop loss – a nie zostają pozostawione same sobie!
 • poznasz sposób postępowania, dzięki któremu przestaniesz w końcu bez sensu tracić pieniądze, ponieważ nawet jak zaliczysz stratę, to dowiesz się jak wyciągać z niej wnioski.

Oglądaj

Jak być chciwym, kiedy inni się boją? Case study

Podczas spotkania:

 • poznasz jedną, najważniejszą zasadę, która na 100% spowoduje, że będziesz zachowywał się jak najlepsi inwestorzy na świecie,
 • ze względu na to, że sama zasada jest prosta, ale jej wdrożenie jest trudne, to dowiesz się jak w 5 krokach tego dokonać,
 • powiemy sobie na temat czasu, jaki jest potrzebny, żeby osiągnąć wymagany poziom wiedzy i doświadczenia inwestorskiego,
 • wszystko wsparte przykładami z rynku, omówieniem wejść i wyjść oraz schematów postępowania!

Oglądaj

Czy spółki biotechnologiczne powtórzą sukces branży gier komputerowych?

GPW, patrząc ogólnie, stała się bardzo przyjazna w ostatnich latach dla spółek biotechnologicznych. Mowa nie tylko o tych już notowanych, ale również debiutujących. Czy jest możliwe, że proceder ten wróży rozkwit nowej perełki polskiej gospodarki? Czy stosunkowo podobny model biznesowy może w przypadku, którejś firmy obrócić się w tak spektakularne stopy zwrotu, jak w przypadku CD Projekt? Czy oprócz wszystkim znanych Mabionu i Celon Pharmy oraz ostatnio zapomnianej Selvity są spółki warte w ogóle analizy? Na te i inne aspekty związane z branżą biotechnologiczną oraz możliwe trzycyfrowe stopy zwrotu spojrzę podczas poniedziałkowego spotkania live. Nie zabraknie również rzeczowej analizy aktualnej sytuacji na rynku oraz ciekawych okazji inwestycyjnych z innych branż.

Oglądaj

Analiza wpływu globalnych wydarzeń na pojedyncze spółki z GPW

Nagranie spotkania pt. Analiza wpływu globalnych wydarzeń na pojedyncze spółki z GPW, które odbyło się 20 sierpiani 2018 roku.

Oglądaj

Jak znaleźć i kupić dobrą, rosnącą spółkę po najlepszej cenie?

Spółka w trendzie wzrostowym – jednocześnie przekleństwo i błogosławieństwo dla inwestorów.

Przekleństwo, ponieważ nie wiadomo kiedy sprzedać, dokupić lub dołączyć do trendu. Raz kurs jest za wysoko, raz za nisko i tym samym uciekają okazje, a notowania ostatecznie pną się do góry. Błogosławieństwo, ponieważ na spółkach w trendzie wzrostowym teoretycznie najłatwiej jest zarobić.

Oglądaj

Czy jest sens kupować spółki, które ciągle rosną i są "drogie"?

Zapraszam na szkolenie online, na którym opowiem dlaczego nie powinniśmy skreślać spółek, które wzrosły w ostatnim czasie. Na spotkaniu będziemy się starać przezwyciężać strach przed kupowaniem w trakcie płytkich korekt i w czasie ustanawiania kolejnych maksimów przez spółkę. Pokażemy sobie, że nie jest wielką ujmą na honorze inwestora sytuacja, w której spółka rośnie z 10 do 15 zł, my ją dopiero wtedy kupujemy i ona rośnie dalej do 20 zł. Ok, mogliśmy zarobić 100% trafiając w dołek, a zarobiliśmy „tylko” 33% ale zdecydowanie lepiej zarobić trochę mniej ale robić to powtarzalnie.

Oglądaj

7 Przykazań Skutecznego Inwestora

Poznaj 7 elelemntów którymi powinień kierować się inwestor giełdowy aby zwiększyć swoją skuteczność.

 

Inwestuj jak Warren Buffet czyli zarabianie na stabilnym portfelu

Dzięki temu szkoleniu dowiesz się czy twój portfel inwestycyjny przetrwa trudne czasy, oraz sprawdzisz, czy jest właściwie wyważony. Zobaczysz przykładowy portfel OFE i dowiesz się jakie błędy robią zarządzający, których ty unikniesz z łatwością. Po spotkaniu będziesz też potrafił znaleźć ciekawe spółki do portfela, oraz będziesz wiedział jak go zabezpieczyć.

Oglądaj

 

Jak zidentyfikować spółki, które mogą przynieść ponadprzeciętną stopę zwrotu bez zgadywania w ciemno kiedy kupić i kiedy sprzedać w 5 prostych krokach?

Szkolenie, na którym poznasz metody amerykańskich inwestorów, którzy należą do ścisłej czołówki najbogatszych graczy giełdowych i utrzymują tę pozycję pomimo wszelkich kryzysów! Na tym spotkaniu możesz zobaczyć w jaki sposób ewoluuje nasze podejście do konkretnych instrumentów i transakcji z wykorzystaniem naszej metody inwestycyjnej.

Oglądaj

Czego NIE należy robić inwestując - 5 przypadków transakcji ze szczegółowym omówieniem

Po raz pierwszy Albert Rokicki pokaże krok po kroku swoje transakcje  – sukcesy i porażki! 
Zobacz jak doswiadczony inwestor analizuje spółki, jak wyszukuje okazje, kiedy decyduje sie na zakup a kiedy realizuje zysk.

Oglądaj 

Analiza techniczna

Webinariapremium

Artykułyfree

Jaką średnią kroczącą wspierać się w inwestycjach?

Średnia krocząca, proste, ale potężne narzędzie techniczne w rękach wprawnego inwestora. Jaką średnią wykorzystywać – prostą, ważoną, wykładniczą? O jakim okresie? Czy dla wszystkich spółek taką samą, czy może indywidualnie dobierać w zależności od akcji? 

Oglądaj

3 zasady SKUTECZNEGO wyznaczania stref wsparć i oporów na akcjach!
Analiza techniczna to potężne narzędzie, pod warunkiem, że poprawnie się go używa. Rynek akcyjny ma pewne cechy charakterystyczne, które należy wziąć pod uwagę podczas wyznaczania poziomów wsparć i oporów. Podczas tego specjalnego wydarzenia dowiesz się:
 • jakie są 3 zasady poprawnego wyznaczania stref SR?
 • dlaczego strefy należy mieć na wykresie wyznaczone?
 • jak wykorzystywać wyrysowane poziomy w inwestycjach, zarówno w trendowych jak i intradayowych?
Oglądaj
Podnieś pieniądze, które leżą na strefach popytu

Analiza techniczna to nie tylko wykres, ale także analiza tego, gdzie wchodziły duże zlecenia, gdzie mielił się kapitał, a tym samym, w jakich miejscach czekać będą zlecenia. Analiza wolumenu połączonego z analizą wykresu łączy się w analizę stref popytu i podaży. 

Czym są strefy SD? Jak je wyznaczać na wykresie? Dlaczego cena odbija od stref? Jak zawierać transakcje? Jak określać poziomy Take Profit i Stop Loss? Jakich wyników oczekiwać?

Oglądaj

Jak kupować bezpieczne spółki w dobrych miejscach? Szczyty i dna w praktyce.

Hossa, która zapanowała na GPW wlewa w serce każdego iwnestora bardzo dużo optymizmu. Najważniejsze, aby w tym czasie dalej trzymać się swoich zasad i nie ulegać emocjom. Nie każdy ruch wzrostowy na każdej spółce da się wykorzystać. To po prostu niemożliwe.

Zobacz jakie są jej zasady, jakie spółki wchodzą obecnie w skład portfela, na jakich spółkach w najbliższym czasie może pojawić się sygnał kupna lub sprzedaży zgodny z tą strategią. Na spotkaniach z tej serii nauczysz się dobierać spółki do portfela zgodnie z tą metodologią.

Oglądaj

Jak rozpoznać koniec korekty i podłączyć się do trendu wzrostowego?

Na spotkaniu dowiesz się jak rozpoznać trend wzrostowy i dlaczego jest to kluczowe dla osiągnięcia sukcesu na giełdzie, jak zidentyfikować korektę, oraz jak wyznaczyć jej potencjalny koniec.

Oglądaj

Ostatnie Linie Obrony - gdzie leżą duże pieniądze na GPW i nie tylko?

Zapraszamy na gościnne spotkanie online z Bartkiem Śledziem. Bartek współpracuje z nami już od dobrych kilkunastu miesięcy w ramach innego projektu, który prowadzimy. Wcześniej przez ponad 20 lat prowadził swoją firmę, w której udziały sprzedał kilka lat temu. Od tego czasu zajmuje się tylko i wyłącznie inwestycjami na różnych rynkach stosując metodę Ostatnich Linii Obrony.

Bartek inwestuje na GPW od samego początku istnienia tej giełdy. W czasie spotkania opowie wszystkim uczestnikom jak on szuka długoterminowych okazji na takim rynku jaki mamy obecnie z wykorzystaniem swoich metod wyznaczania Ostatnich Lini Obrony oraz przedstawi alternatywy dla rynku akcyjnego.

Oglądaj

Kiedy kończy się korekta?

W szkoleniu dowiesz się dlaczego inwestowania z trendem to jedna z najbardziej efektywnych metod inwestowania. Dowiesz się także czym są linie i kanały trendu. Zobaczysz proste i szybkie metody na to jak rozpoznać aktualny trend, w jakim znajdują się notowania spółek.

Oglądaj

Darmowe materiały

Uniwersytet Giełdowy Squaberafree