Alerty z ciekawymi spółkami, to dodatkowa funkcjonalność Squabera, która informuje nas o możliwych okazjach na giełdzie. Co ważne, nie trzeba alertować spółek, które Squaber zidentyfikował jako ciekawe i dostarczył o nich informacje. Sprawia to, że inwestor jest informowany o spółkach z szerokeigo rynku oraz o spółkach z zagranicznych giełd.

Przejdź do SQUABER.COM

Alerty powstają na bazie najskuteczniejszych sygnałów technicznych, które zaprogramowane są w naszym systemie. Jeśli Squaber odnajdzie w tym samym momencie kilka z nich na wykresie, akcje danej spółki określi jako ciekawe, nada ocenę jakości sygnału i wyśle do nas informację podając jednocześnie sugerowane parametry naszej transakcji, takie jak cena kupna, poziom stop-loss oraz take-profit. Jeśli cena akcji będzie później rosnąć, również dostaniemy o tym informację z sugestią i przypomnieniem, by rozważyć zabezpieczenie zysków, bo jest to w inwestowaniu bardzo ważne.

W naszej bazie formacji technicznych znajdują się przede wszystkim te, dotyczące klasycznej analizy technicznej, formacje świecowe, harmoniczne, które wykorzystują matematyczne zależności występujące na giełdzie, oraz sygnały wskaźnikowe. Udało nam się je połączyć w różnych konfiguracjach w 6 najbardziej zyskownych strategii. Nie tylko dobrze to przetestowaliśmy, ale także pozwoliliśmy naszemu systemowi nadal uczyć się ich skuteczności, ponieważ wszelkie generowane sygnały uzupełniają statystyki i pozwalają wyciągać wnioski na przyszłość.

Podobnie jak w przypadku alertów ostrzegających, tak i tutaj tu do nas należy ostateczna decyzja a informacja o okazji niestety nie gwarantuje odniesienia zysku. Squaber to nadal tylko automat, którego zadaniem jest pomóc, a nie w całości zastąpić inwestora i to do nas należy obowiązek przeanalizowania sytuacji spółki, ocena fundamentalna którą zrealizować możemy w naszej aplikacji, oraz ostatecznie, decyzja o kupnie lub wstrzymaniu się od inwestycji.