Jeśli masz już rachunek maklerski i wiesz jak kupować oraz sprzedawać akcje, to w końcu nadchodzi czas abyś nauczył się analizować akcje i wybierać jedynie te, które mają największy potencjał.

Sposobów na to jest wiele, choć wiele lat doświadczenia inwestorów pozwoliło podzielić je na dwa główne obszary, czyli analizę techniczną, oraz analizę fundamentalną.

Analiza techniczna, to określanie przyszłych poziomów ceny za pomocą jej przeszłych notowań. Opiera się ona na głównych zasadach, które zostały sprawdzone przez rynek w ciągu dekad ich stosowania. Dodatkowo, analiza techniczna jest o tyle przystępna, że jedyne czego potrzeba do jej przeprowadzenia to wykres cen akcji.

Analiza fundamentalna to z kolei analizowanie ceny akcji pod kątem działalności i kondycji firmy, która akcje te wyemitowała. Opiera się ona o ilościową analizę efektów jej działalności i jest to dział o nazwie analiza wskaźnikowa, a także o jakościową ocenę wszelkich niemierzalnych aspektów jej funkcjonowania, takich jak konkurencja, potencjał wzrostu czy otoczenie gospodarcze.

W ostatnich czasach coraz większe znaczenie ma również trzeci sposób analizowania akcji, a więc analiza makroekonomiczna – niezbędna dla inwestorów długoterminowych i coraz bardziej przydatna dla tych, którzy handlują w krótkim terminie.

Szkolenie to będzie trzecim spotkaniem w cyklu Poradnik Inwestora, którego celem jest z jednej strony przemiana początkującego w samodzielnego inwestora, a z drugiej, zbudowanie pewności siebie osób, które już inwestują.

Jeżeli masz pytania, na które chciałbyś podczas tego spotkania usłyszć odpowiedź, daj nam znać w komentarzach pod tym wpisem!