Alerty ostrzegawcze to główna funkcjonalność Squabera. Powstały po to, by w porę ostrzegać inwestorów, którzy nie mogą poświęcić całego dnia na śledzenie notowań spółek na GPW. Ich zadanie to informować o momentach, w których powinniśmy przyjrzeć się akcjom które mamy w naszym portfelu i zadecydować o tym czy trzymamy je dalej, czy może jest to już czas by je sprzedać.

Przejdź do SQUABER.COM

Nasze alerty ostrzegawcze opierają się o najważniejsze elementy dotyczące cen akcji, czyli ich trendy. Dobrze przecież wiemy że nalezy kupować akcje w trendach wzrostowych i sprzedawać je, jeśli tendencja zaczyna się zmieniać. Squaber o takich sytuacjach nas informuje i znajduje na wykresach istotne linie trendu, i wysyła informację w momencie, kiedy cena akcji zaczyna się do nich zbliżać.

Alert giełdowy o przebiciu ważnej linii trendu nie powinien oznaczać dla nas automatycznej decyzji o sprzedaży akcji. Jest to jednak informacja, że z ceną nie jest dobrze a panujący trend wzrostowy może się odwracać. To zawsze do nas należy decyzja o tym co robimy, ponieważ Squaber nie dyskontuje pozarynkowych informacji, które mogły wpłynąć na cenę akcji i nie bierze pod uwagę jakościowych czynników mających w danym momencie wpływ na kurs. Najlepszym przykładem mogą być krótkookresowe, spowodowane chwilową paniką wyprzedaże, które nie mają absolutnie znaczenia w dłuższym terminie.

Jak to wygląda w praktyce? Squaber na wybranym wykresie identyfikuje najważniejsze linie trendu, i informuje w momencie gdy cena się do nich zbliży. Na wykresie, który widzicie w nagraniu u góry strony mamy akcje spółki Sanok, oraz wyrysowany kanał cenowy w którym porusza się ich cena. Jeśli w najbliższym czasie spadnie w okolice jego dolnego ograniczenia, każdy kto alertuje tą spółkę zostanie o tym poinformowany i będzie miał szansę w porę zareagować, jeśli zostanie ono przebite w dół. Z drugiej strony, odbicie w tym miejscu w górę będzie okazją do zakupu akcji znajdujących się w trendzie wzrostowym w miejscu w którym korekta prawdopodobnie się zakończy.

Alerty ostrzegawcze w połączeniu z możliwością ustawienia własnych poziomów cenowych oraz własnych linii trendu, pozwalają naprawdę skutecznie chronić nasz portfel, bez zbędnego poświęcania czasu na śledzenie notowań i niepotrzebnych strat.