Dlaczego chcesz inwestować na giełdzie? Wbrew pozorom, to bardzo ważne pytanie, na które jak najszybciej musisz znaleźć odpowiedź. Motywy naszych działań leżą o podstaw wszystkich sukcesów i porażek, od nich w końcu wszystko się zaczyna.

W życiu, jeśli masz w sobie silną wolę ukończenia wyznaczonego zadania, które jest częścią większej całości, a ta warunkuje Twój stan posiadania lub jakość życia, niewątpliwie uda Ci się dopiąć swego. Z drugiej strony, gdy robisz coś co zostało Ci narzucone lub co do czego efektów nie masz przekonania, wynik będzie co najwyżej mierny. Nie inaczej jest na giełdzie. Wydawać by się mogło, że sukcesy wielkich inwestorów zależą od ich wiedzy i doświadczenia. I dokładnie tak jest, ale by zdobyć tą wiedzę i doświadczenie, i osiągać wyniki które osiągają, musieli zmierzyć się z ogromem materiałów edukacyjnych i masą inwestycji, które przyniosły stratę, nierzadko nawet bankructwo.

Czy mieliby siłę przetrwać porażki, gdyby inwestowali na giełdzie dla zabawy? Czy odnieśliby sukces, gdyby na początku pomyśleli: “giełda to wesołe miasteczko łatwych pieniędzy!”? Sam musisz określić, dlaczego chcesz zaryzykować własne środki. Czy chcesz w ten sposób pomnażać swoje oszczędności, z lepszym efektem niż na bankowych lokatach, czy może inwestować bardziej agresywnie, by osiągać większe stopy zwrotu i podnosić jakość swojego życia? A może chciałbyś robić to profesjonalnie, łączyć życie zawodowe z pasją, i codziennie z uśmiechem iść do pracy? A może przeciwnie, chciałbyś, dzięki swoim inwestycjom, żyć nie pracując dla nikogo poza sobą?

Ponieważ to początek Twojej drogi, musisz wiedzieć że czeka Cię dużo pracy. W inwestowaniu, jak w każdej innej dziedzinie, nie dostaniesz nic za darmo, jednak odrobina poświęcenia pozwala osiągać rezultaty, których próżno szukać gdziekolwiek indziej. Jedyne czego potrzebujesz, to wewnętrzna siła, którą poczujesz gdy tylko zobaczysz sens w swoim działaniu. Od dziś, zadawaj sobie pytanie otwierające artykuł codziennie, a kiedy już na nie odpowiesz, i swojej odpowiedzi będziesz na 100% pewny, możesz oczekiwać że nie powstrzymają Cię żadne przeszkody, a spędzony przy tym, i przy innych tekstach czas, nie będzie stracony.