Negatywny sentyment nie odpuszcza, a niedźwiedzie zamiast szykować gawry na zimę, wciąż siedzą na rynkach finansowych. 244. tydzień Stref Popytu przyniósł 5 sygnałów reakcji na strefę popytu Squabera, na podstawie których zrealizowano 3 transakcje kupna. W każdym dniu minionego tygodnia (poza czwartkiem) przeprowadzano transakcje kupna lub sprzedaży akcji, przy czym najwięcej zmian w portfelu nastąpiło we wtorek. Pozycje, z którymi rozpoczynaliśmy tydzień (KGH, DNP, PZU, SPL) zostały rozliczone.

Poniedziałek 19.09.2022:

Sprzedaż Dino Polska SA (DNP) po osiągnięciu poziomu Stop loss wynikającego z prowadzenia pozycji po ATR. Transakcja dała 1,94% po 4 dniach.

Brak transakcji na KGHM Polska Miedź SA (KGH) z uwagi na obecność KGH w portfelu.

Wtorek 20.09.2022:

Sprzedaż KGHM Polska Miedź SA (KGH). Zamknięcie pozycji na ustalonym poziomie Stop loss. Transakcja przyniosła stratę -3,34% po 5 dniach.

Sprzedaż Santander Bank Polska SA (SPL). Realizacja zakładanego poziomu Take profit.  Transakcja dała 5,25% zysku po 4 dniach.

Sprzedaż PZU SA (PZU) po osiągnięciu poziomu Stop loss wynikającego z prowadzenia pozycji po ATR.  Transakcja dała 0,33% zysku po 4 dniach.

Kupno Auto Partner SA (APR).

Środa 21.09.2022:

Kupno ING Bank Śląski SA (ING).

Czwartek 22.09.2022:

Brak transakcji na PKO Bank Polski SA (PKO) z uwagi na bliską odległość nieaktywnej strefy Squabera i niskie RR.

Piątek 23.09.2022:

Sprzedaż ING Bank Śląski (ING). Zamknięcie transakcji na ustalonym poziomie Stop loss. Transakcja przyniosła stratę -2,01% po 2 dniach.

Sprzedaż Auto Partner SA (APR). Zamknięcie transakcji na ustalonym poziomie Stop loss. Transakcja przyniosła stratę -3,43% po 3 dniach.

Kupno Santander Bank Polska SA (SPL).

Mając nadzieję na piękną polską jesień również na rynkach finansowych, w rozpoczynający się tydzień wchodzimy posiadając w portfelu jedynie akcje Santander Bank Polska (SPL).

Stopa zwrotu z portfela – prosta, TWR, a może MWR (IRR)?

W portfelu Strefy Popytu od pewnego czasu stosujemy zmianę jeżeli chodzi o sposób prowadzenia pozycji, aby po wzroście wartości akcji nie doprowadzać do straty na pozycji.

Zmiana polega na dodaniu analizy zmienności danej spółki w trakcie otwierania i prowadzenia pozycji. Do tej pory, czynnik ten brany był pod uwagę jedynie podczas selekcji spółek do strategii. Bazujemy na wskaźniku ATR liczonym z 14 dni (Average True Range, na naszej platformie ma nazwę „Średnia prawdziwego zakresu”). Jeżeli zysk z pozycji przekroczy wartość średniej zmienności, wtedy przesuwamy stop loss na poziom BE – break even, czyli zabezpieczamy się przed stratą. Następnie stop loss jest podciągany za ceną w odległości równej ATR(14) tak długo, póki nie zostanie wybity.

Z naszych obserwacji i analiz wynika, że jeżeli cena faktycznie reaguje na strefę, to ruch jest dynamiczny i jednostajny. Zazwyczaj trwa krótko, ale intensywnie. Stąd tez taka decyzja. Szczegóły wraz z przykładami znajdą się w artykule na temat zasad strategii oraz w PDFie przedstawiającym metodologię.

Zrzuty ekranu poniżej przedstawiają transakcje naniesione na wykresy. Jeżeli interesują Cię spółki, które bierzemy pod uwagę w portfelu Strefy Popytu, to znajdziesz ją tutaj: lista 41 spółek.

Zarejestruj się bezpłatnie w Squaber.com i otrzymaj nasz ebook poświęcony strategiom Squabera, w tym Strategii Strefy Popytu – rejestracja.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów w tym tygodniu

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od początku istnienia (styczeń 2018 rok)

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w tym tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży