Pierwsza transakcja w nowym tygodniu wypadła we wtorek. Było to kupno CD Projektu (CDR), którego kurs został zdołowany doniesieniami o błędach w premierowej grze – Cyberpunk 2077. Środa była dniem księgowania zysków. Na Kernelu (KER) zaalertowana została pobliska strefa jako podażowa, czego się spodziewaliśmy. Transakcję zatem zamknięto z zyskiem 2,36%. Tauron (TPE) otworzył się luką wzrostową i zamknęliśmy transakcję po cenie otwiarcia nieco ponad zakładanym TP, zrealizowano zatem zysk 9%, co wymagało nieco cierpliwości, bo transakcja trwała 16 dni. Największy zysk to PlayWay (PLW) z wynikiem niemal 15% w tydzień!

W czwartek zamknęliśmy na przesuniętym SL AmRest (EAT), realizując 8,6% zysku. Na rozpoczęciu sesji do poziomu SL spadł CDR, ale prawie natychmiast istotnie odbił, spowodowało to zaalertowanie niższej strefy. Jako, że pozycja nie została zamknięta, to nie otwieraliśmy kolejnej z kolejnego alertu, co było dobrą decyzją, bo i kolejna strefa została wybita. Ostatecznie pozycja na CDR przyniosła 5% zysku, co było wiadomym ryzykiem w nerwowych warunkach wokół premiery Cyberpunk 2077. Okolice południa to sygnał na Boryszewie (BRS), gdzie otwarto pozycję przy RR rzędu 2,3. 

Niestety kolejnego dnia BRS wybiło SL, realizując stratę 2,82%. W piątek otwarto jeszcze pozycję na Millenium (MIL). W portfelu zatem na weekend zostały OPL i MIL. W ciągu tygodnia wartość portfela wzrosła o 1,63%.

Polacy nie biorą kredytów. Kupuj, gdy leje się krew – banki?
Poniedziałek, 14.12.2020, godz. 20:00

W portfelu Strefy Popytu od pewnego czasu stosujemy zmianę jeżeli chodzi o sposób prowadzenia pozycji, aby po wzroście wartości akcji nie doprowadzać do straty na pozycji.

Zmiana polega na dodaniu analizy zmienności danej spółki w trakcie otwierania i prowadzenia pozycji. Do tej pory, czynnik ten brany był pod uwagę jedynie podczas selekcji spółek do strategii. Bazujemy na wskaźniku ATR liczonym z 14 dni (Average True Range, na naszej platformie ma nazwę „Średnia prawdziwego zakresu”). Jeżeli zysk z pozycji przekroczy wartość średniej zmienności, wtedy przesuwamy stop loss na poziom BE – break even, czyli zabezpieczamy się przed stratą. Następnie stop loss jest podciągany za ceną w odległości równej ATR(14) tak długo, póki nie zostanie wybity.

Z naszych obserwacji i analiz wynika, że jeżeli cena faktycznie reaguje na strefę, to ruch jest dynamiczny i jednostajny. Zazwyczaj trwa krótko, ale intensywnie. Stąd tez taka decyzja. Szczegóły wraz z przykładami znajdą się w artykule na temat zasad strategii oraz w PDFie przedstawiającym metodologię.

Zrzuty ekranu poniżej przedstawiają transakcje naniesione na wykresy. Jeżeli interesują Cię spółki, które bierzemy pod uwagę w portfelu Strefy Popytu, to znajdziesz ją tutaj: lista 43 spółek.

Zarejestruj się bezpłatnie w Squaber.com i otrzymaj nasz ebook poświęcony strategiom Squabera, w tym Strategii Strefy Popytu – rejestracja.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 151. tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od początku istnienia (styczeń 2018 rok)

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 151. tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

CDR transakcja kupna 08.12.2020

Składniki portfela na 11.12.2020

KER transakcja sprzedaży 09.12.2020

PLW transakcja sprzedaży 09.12.2020

TPE transakcja sprzedaży 09.12.2020

CDR transakcja sprzedaży 10.12.2020

EAT transakcja sprzedaży 10.12.2020

BRS transakcja kupna 10.12.2020

BRS transakcja sprzedaży 11.12.2020

MIL transakcja kupno 11.12.2020