38 tydzień handlu na GPW ze strefami popytu wyróżnił się tym, że mimo wielu sygnałów popytowych, żaden z nich nie spełnił warunków dodatkowych umożliwiających kupno. W związku z tym w portfelu pojawiła się tylko 1 transakcja – sprzedaż LPP.

W zasadzie dobrze, że się tak złożyło ponieważ miniony piątek był odbierany przez inwestorów jako „wyjątkowa” sesja na GPW. Zbiegało się na niej kilka wydarzeń wśród których najważniejszym była reklasyfikacja Polski z krajów rozwijających się do krajów rozwiniętych przez FTSE. Wydarzenie niewątpliwe prestiżowe, z którego trzeba się cieszyć. Polska gospodarka rozwija się i świat to dostrzega. Takie wydarzenie oznacza, że inwestorzy podążający za indeksami muszą dostosować portfele. Jedni sprzedają inni kupują a czasu na takie dostosowanie jest relatywnie niewiele i wszystko się kumuluje w czasie 1 sesji – w jakiejkolwiek analizie wolumenu ta sesja jest, moim zdaniem, pewnym kandydatem do pominięcia.

Oczywiście w dłuższym terminie można przypuszczać, że wizerunek Polski wśród inwestorów ulegnie poprawie, ale też i zmienią się oczekiwania. Jednoznaczna ocena efektu jaki niesie ta zmiana w tym momencie jest wręcz niemożliwa i właśnie dlatego wszyscy skupiają się na rekordowych obrotach, z których nie wynika nic namacalnego. Róbmy swoje i spokojnie obserwujmy czy na rynku rzeczywiście nastąpiła jakaś strukturalna zmiana, która realnie wpłynie na proces inwestycyjny.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 38 tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od 1 stycznia – 21 września 2018

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 38 tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

Transakcje na wykresach i skład portfela w 38 tygodniu

Na kilku wykresach umieściliśmy nasz własny wskaźnik dotyczący analizy trendu. Dzięki niemu określamy jaki panuje na danej spółce trend. Więcej na temat wskaźnika i jego zastosowania tutaj.

Inne wydarzenia w portfelu

W portfelu pozostaje dużo gotówki. Jeżeli ten stan rzeczy będzie się utrzymywał zostanie ona wypłacona.