Po 37 tygodniu roku przewaga portfela Strefy Popytu nad indeksem WIG20 wzrosła do prawie 21 pkt %. Od początku roku nasza strategia (po kosztach) dała wynik na poziomie +11,63%. W tym czasie WIG20 stracił 9,3%. Dla innych indeksów (WIG czy mWIG40) ta proporcja jest jeszcze lepsza na korzyść tej strategii.

Wynik tym bardziej cieszy ponieważ został osiągnięty po przeprowadzeniu 118 pozycji (z czego 113 jest zamkniętych). Strategia jest bardzo aktywna jednak przy takiej próbie można już mówić, że wynik nie jest dziełem przypadku.

„Aktywność” strategii było widać w mijającym tygodniu. W portfelu zdarzyły się pozycje, które należało zamknąć zaraz po otwarciu. Na GPW pozycja była ponowiona dzień po dniu. Tego typu transakcje zdarzają się ostatnio dość często, a wynikają przede wszystkim z podwyższonej zmienności jaka panuje na całej polskiej giełdzie, co pokazuje wykres poniżej.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 37 tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od 1 stycznia – 14 września 2018

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 37 tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

Transakcje na wykresach i skład portfela w 37 tygodniu

Na kilku wykresach umieściliśmy nasz własny wskaźnik dotyczący analizy trendu. Dzięki niemu określamy jaki panuje na danej spółce trend. Więcej na temat wskaźnika i jego zastosowania tutaj.

Inne wydarzenia w portfelu

Brak.