Po kilku spokojnych tygodniach inwestycji, gdzie nie przeprowadzaliśmy dużo transakcji, 33 tydzień był sporą odmianą. Przede wszystkim portfel opuściły takie spółki jak KGHM (KGH), mBank (MBK) i Cyfrowy Polsat (CPS). Z tych spółek najbardziej „żal” KGHM, który w pewnym momencie był już ok 20 groszy od take profitu przy cenie 98 zł, ale w kolejnych dniach osunął się osiągając poziom 87,5 będący stop lossem dla tej transakcji.

Na rynku pojawiło się sporo sygnałów popytowych. Część z nich nie spełniła dodatkowych warunków dotyczących współczynnika zysku do ryzyka (np. Ciech). Część z nich zakończyła się szybką realizacją straty (np. Alior). Kilka trafiło do portfela. Wśród nich GPW (już zamknięte z zyskiem 4,5% po prowizjach) oraz Wawel (WWL) i Asseco (ACP).

Wszystko to pozwoliło wypracować przyzwoitą stopę zwrotu +0,54% na spadającym rynku.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 33 tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od 1 stycznia – 17 sierpnia 2018

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.