Końcówka 32 tygodnia roku przyniosła silną korektą na światowych giełdach. Nie ominęła ona warszawskiego pakietu a poprzez ekspozycję na takie spółki jak KGHM czy CDR i naszego portfela. Jak wspominaliśmy  poprzednich podsumowaniach, w ostatnim czasie nie mieliśmy dużej liczby sygnałów ze Strefy Popytu, które uzasadniałby transakcje (w zasadzie więcej było sygnałów ze stref podaży sygnalizujących możliwe spadki), więc  portfelu pozostawało sporo gotówki. Ten stan rzeczy nie zmienił się po 32 tygodniu. Do portfela trafiła Bogdanka (LWB), na której sygnał ledwo spełnił warunek oczekiwanego zysku do ryzyka na poziomie 1,5. Portfel opuścił natomiast Ciech.

Cała strategia zachowywała się lepiej od indeksów, z którymi się porównuje.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 32 tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od 1 stycznia – 10 sierpnia 2018

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 32 tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

Transakcje na wykresach i skład portfela w 32 tygodniu

Na wykresach umieściliśmy nasz własny wskaźnik dotyczący analizy trendu. Dzięki niemu określamy jaki panuje na danej spółce trend. W obecnym portfelu w zasadzie tylko CDR jest spółką w trendzie wzrostowym. Oznacza to, że na pozostałych spółkach szukamy kupna w trendzie spadkowym, co jest obarczone dużo większym ryzykiem. Więcej na temat wskaźnika i jego zastosowania tutaj.

Inne wydarzenia w portfelu

W dalszym ciągu utrzymujemy wysoki stan gotówki, który amortyzuje zmienność stopy zrotu.