Skrócony, 22 tydzień 2018 roku przyniósł kontynuację trendu spadkowego na GPW na WIG i WIG20. Spadkom oparł się natomiast mWIG40. Portfel „Strefy Popytu” zyskał w tym tygodniu 1,71% i tym samym powiększył swoją przewagę nad WIG20 w tym roku już do 16,36 pkt % (szczegółowe podsumowanie niżej).

W tym okresie na obserwowanych w portfelu spółkach pojawiło się wiele sygnałów, z których większość spełniła warunki, aby trafić do portfela. Na 10 spółek, które obecnie znajdują się w portfelu aż 4 to banki (PKO, ALR, BZW (ponowienie transakcji na niższej strefie) i BHW).

Na uwagę zasługują przede wszystkim dwie spółki. Pierwsza to Bogdanka, która mimo, że na sesji 30 maja dotknęła poziomu Stop Loss dalej pozostaje w portfelu, ze względu na fakt, że od 21 tygodnia handlu wstrzymujemy się z decyzjami w przypadku, kiedy w trakcie sesji formuje się tzw. dziwna świeca (czytaj więcej we podsumowaniu 21 tygodnia). W tym przypadku była to nad wyraz dziwna sesja. Jej rozpiętość sięgała prawie 12% przy wolumenie ok 11 tys akcji. Kurs ostatecznie tego dnia zamknął się na dużym plusie. Jednak ze względu na przebieg ostatnich sesji decydujemy się zawęzić Stop Lossa. Wynosi on obecnie 52 zł.

Drugi przypadek to Wirtualna Polska (WPL), gdzie na piątkowej sesji kurs otworzył się poniżej zakładanego poziomu Stop Loss. W tym wypadku zdecydowaliśmy się, jednak zamknąć pozycję ze stratą. Z perspektywy czasu był to decyzja zbyt pochopna. Uznaliśmy jednak, że skoro to wybicie nastąpiło luką na otwarciu, a dodatkowo WPL jest jedną z najmniej płynnych spółek, które nas interesują w tej strategii to tak będzie rozsądniej. Jak się okazało było to błędem – obecnie kurs jest dużo wyżej.

Bardzo ładnie rozwijają się sygnały na Enei (ENA) i PGNIG (PGN). Na tej pierwszej spółce zmodyfikowaliśmy Stop Lossa do poziomu 9,99 zł. Nie ulega jednak wątpliwości, że dużo w kolejnym tygodniu będzie zależeć od banków. Warto będzie też się zastanowić, czy globalnie nie ograniczyć nadmiernej koncentracji inwestycji w jednym sektorze – póki co nie dokonujemy korekt.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 22 tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od 1 stycznia 2018

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 22 tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

Transakcje na wykresach i skład portfela

Inne wydarzenia w portfelu

Nie zrealizowano sygnału na ACP ze względu na zbyt mały stosunek zysku do ryzyka.

Do portfela wpłacono aż 42 000 zł aby zrealizować wszystkie transakcje.