Wszystkie sygnały popytowe z 34 tygodnia roku zostały przez nas wykorzystane. Do portfela dołączyły Polimex (PXM), Alior Bank (ALR) oraz Comarch (CMR). Z tych transakcji na uwagę zasługuje ta na Aliorze, który w 33 tygodniu zaliczył, krótki i stratny epizod w portfelu. W tym tygodniu ponownie zareagował na tę samą strefę, co było dla nas sygnałem do kupna. Luka popytowa jaka pojawiła się na wykresie po ogłoszeniu odstąpienia negocjacji dot. fuzji z Pekao zaburza jednak obraz. Poziom docelowy ustawiliśmy na cenie 77 zł (poniżej strefy podażowej) natomiast jeżeli kurs dojdzie do poziomu 72,8 zł modyfikacji ulegnie stop loss. Spadek poniżej 66 zł będzie oznaczał realizację straty (lekkie rozszerzenie stop lossa w stosunku do poprzedniego 66,4 zł).

Wynik tego tygodnia jest dodatni, ale w porównaniu z WIG czy WIG20 prezentuje się dość słabo – gwałtowne wzrosty na takich spółkach jak Lotos (LTS) miały miejsce bez naszego udziału. Mimo wszystko mamy pełną świadomość tego, że na wielu spółkach, dokonując transakcji dokonujemy ich w warunkach trendu spadkowego. To wiąże się z większym ryzykiem. Z tego powodu, aby uzmysłowić też obraz całego WIG20 nie jest taki różowy przygotowaliśmy, krótki przegląd spółek z tego indeksu:

<div style="text-align:center"><!-- [et_pb_line_break_holder] --><iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fsquaber%2Fvideos%2F241357689902897%2F&show_text=1&width=560" width="560" height="552" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" allow="encrypted-media" allowFullScreen="true"></iframe></div>

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 34 tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od 1 stycznia – 24 sierpnia 2018

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 34 tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

Transakcje na wykresach i skład portfela w 34 tygodniu

Na kilku wykresach umieściliśmy nasz własny wskaźnik dotyczący analizy trendu. Dzięki niemu określamy jaki panuje na danej spółce trend. Więcej na temat wskaźnika i jego zastosowania tutaj.

Inne wydarzenia w portfelu

Brak.