Zeszły tydzień to względny spokój dla portfela Stref Popytu. Jedynym dniem, w którym był ruch w portfelu to wtorek. Nadeszły w tym dniu trzy alerty ze spółek. Pierwszy z Cyfrowego Polsatu (CPS) lecz stosunek zysku do ryzyka wynosił około 1:1, więc nie mogliśmy dodać spółki z uwagi na nie spełnione warunki opisywane w strategii. Tego samego dnia napłynął alert z JSW, ale już w czwartek cena dotarła do poziomu Stop Loss, generując stratę 4,07%, przy zakładanym RR 3:1. Trzecim i ostatnim alertem tym razem ze spółki Bogdanka (LWB), była informacja o reakcji ceny na strefę podaży. Spółka ta była w naszym portfelu, a taki alert zmusza nas do natychmiastowego pozbycia się akcji. Wynik również był ujemny, a strata wyniosła 2,02%.

Pod koniec grudnia Indeks mWIG40 po wielu miesiącach w końcu odwrócił trend spadkowy na wzrostowy.  Indeksy WIG oraz WIG20 miesiąc temu dotarły do stref wsparć, od których nastąpiło odbicie. Aktualnie trwa konsolidacja w okolicach pierwszych oporów. 

Portfel Strefy Popytu w zeszłym tygodniu stracił 0,44%, WIG -0,73%, WIG20 -1.00%, a mWIG40 -0,27%.
Aktualnie w portfelu nie posiadamy żadnych akcji i czekamy na okazje.

W portfelu Strefy Popytu zmieniliśmy sposób prowadzenia pozycji, aby po wzroście wartości akcji nie doprowadzać do straty na pozycji.

Zmiana polega na dodaniu analizy zmienności danej spółki w trakcie otwierania i prowadzenia pozycji. Do tej pory, czynnik ten brany był pod uwagę jedynie podczas selekcji spółek do strategii. Bazujemy na wskaźniku ATR liczonym z 14 dni (Average True Range, na naszej platformie ma nazwę „Średnia prawdziwego zakresu”). Jeżeli zysk z pozycji przekroczy wartość średniej zmienności, wtedy przesuwamy stop loss na poziom BE – break even, czyli zabezpieczamy się przed stratą. Następnie stop loss jest podciągany za ceną w odległości równej ATR(14) tak długo, póki nie zostanie wybity.

Z naszych obserwacji i analiz wynika, że jeżeli cena faktycznie reaguje na strefę, to ruch jest dynamiczny i jednostajny. Zazwyczaj trwa krótko, ale intensywnie. Stąd tez taka decyzja. Szczegóły wraz z przykładami znajdą się w artykule na temat zasad strategii oraz w PDFie przedstawiającym metodologię.

Zrzuty ekranu poniżej przedstawiają transakcje naniesione na wykresy. Jeżeli interesują Cię spółki, które bierzemy pod uwagę w portfelu Strefy Popytu, to znajdziesz ją tutaj: lista 49 spółek.

Zarejestruj się bezpłatnie w Squaber.com i otrzymaj nasz ebook poświęcony strategiom Squabera, w tym Strategii Strefy Popytu – rejestracja.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 108 tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od początku istnienia (styczeń 2018 rok)

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 108 tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży