31 tydzień przyniósł zatrzymanie wzrostów na szerokim rynku. Wszystkie indeksy, do których się porównujemy zakończyły go na niewielkim minusie. W tym czasie portfel Strefy Popytu zyskał 0,62%. Szczegółowe porównanie niżej.

W zasadzie jedynym wydarzeniem jakie zasługuje na uwagę w tym tygodniu był sygnał na CDR z 1 sierpnia, który w zasadzie był niemożliwy do zrealizowania dla osoby, która nie śledzi notowań na żywo (przypominam, że w Squaberze są one opóźnione). Strefa popytu widoczna na wykresie była na nim od jakiegoś czasu oznaczona jako nieaktywna. Jej aktywacja nastąpiła w pierwszych 2 minutach sesji 1 sierpnia, po czym kurs z minimum na 185,2 zł wrócił w okolice 200 zł w kilkanaście kolejnych minut. Osoba czająca się na taką korektę mogła to wykorzystać jednak trzeba było być piekielnie szybkim.

Transakcja została uwzględniona w portfelu, jej obecny wpływ na całkowity wyniki z uwzględnieniem prowizji to około 0,4 pkt %. W przyszłości zaproponujemy sposób uwzględnienia takich wydarzeń w portfelu. Pamiętajcie jednak, że od zawsze podkreślamy, że lepiej stracić okazję niż pieniądze – będą kolejne takie sytuacje, które łatwiej będzie można wykorzystać. Nabycie CDR nie po 190 zł a po 200 zł bez zmiany pozostałych parametrów powoduje pogorszenie współczynnika zysku do ryzyka z 4 na 1.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 31 tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od 1 stycznia – 3 sierpnia 2018

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 30 tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

Transakcje na wykresach i skład portfela w 31 tygodniu

Na wykresach umieściliśmy nasz własny wskaźnik dotyczący analizy trendu. Dzięki niemu określamy jaki panuje na danej spółce trend. W obecnym portfelu w zasadzie tylko CDR jest spółką w trendzie wzrostowym. Oznacza to, że na pozostałych spółkach szukamy kupna w trendzie spadkowym, co jest obarczone dużo większym ryzykiem. Więcej na temat wskaźnika i jego zastosowania tutaj.

Inne wydarzenia w portfelu

W dalszym ciągu utrzymujemy wysoki stan gotówki.

W piątek nastąpiła awaria po stronie dostawcy notowań, od którego kupujemy notowania giełdowe. Obecne kursy mogą nie być aktualne. Niestety nikt w Domu Maklerskim BDM nie pracuje przez weekend, w związku z tym sytuacja powinna wrócić do normy w poniedziałek. Przepraszamy za trudności.