30 tydzień handlu przyniósł realizację zysków na kilku pozycjach z portfela. Po pięknym ruchu wzrostowym w piątek opuściła go Amica (AMC) dając zarobić około 14%. Warto zwrócić uwagę na umiejscowienie poziomu docelowego w tej transakcji. Znajdował się on dokładnie w połowie nieaktywnej strefy, która w piątek aktywowała się jako strefa podaży, dodając dodatkowego argumentu za realizacją zysków.

Portfel z zyskiem opuściły również 2 banki – Alior (ALR) oraz PKO (PKO). Realizacja założeń na tych pozycjach nie pozwoliła uczestniczyć w całym ich ruchu wzrostowym z zeszłego tygodnia. Trzeba jednak pamiętać, że bardzo często trudniejszym od dobrania momentu kupna akcji jest dobranie momentu ich sprzedaży i to zarówno po stronie zysków jak i strat.

Trzeba zaznaczyć, że mijający tydzień był bardzo dobry dla dużych spółek zgromadzonych w indeksie WIG20, których prawie 5% wzrosty siłą rzeczy pociągnęły za sobą cały WIG. W tym samym czasie mWIG40 zyskał o połowę mniej (ok 2,5%).

Na tym tle bardzo dobrze spisuje się nasza strategia. Na przełomie maja i czerwca dokonywaliśmy kilku zmian (między innymi eliminowaliśmy kilka spółek z naszego kręgu zainteresowań, wprowadzaliśmy pojęcie  „dziwnych świec” i transakcji na nich, kontynuowaliśmy podejście do angażowania się w transakcje o zadowalającym poziomie zysku do ryzyka).

Przełożyło się to na bardzo dobre wyniki za ten okres, które są wyraźnie lepsze od okresu styczeń – maj 2015. To pokazuje, że obieramy dobry kierunek. Wyniki nominalne w tabeli dot. portfela, w którym na 1 pozycję przeznaczaliśmy ok 10 000 zł. Można je przeskalować do innej wartości pojedynczej inwestycji.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 30 tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od 1 stycznia – 27 lipca 2018

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 30 tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

Transakcje na wykresach i skład portfela

Inne wydarzenia w portfelu

Po transakcjach w portfelu z tego tygodnia pozostaje relatywnie dużo gotówki w portfelu, co wpływa na stopę zwrotu. Jeżeli nie pojawią się nowe transakcje to wypłacimy część pieniędzy.