25 tydzień roku w Strefach Popytu zaczął się realizację serii strat na aż 5 spółkach z portfela. Nie przeszkodziło to jednak wypracować równo 1% zysku w tym tygodniu wobec pawie 2% strat indeksów giełdowych, do których porównujemy strategię.

Tak dobry wynik wypracowano dzięki dobrym transakcjom na Millenium (MIL), który jest jeszcze „w grze”, oraz zamkniętym już inwestycjom w Alior Bank (ALR), Ciech (CIE) czy PZU (PZU).  Wszystkie transakcje są do przejrzenia na wykresach w dalszej części podsumowania.

Rynek w dalszym ciągu jest trudny. W szerokim ujęciu, prawie wszystkie spółki, które nas interesują w strategii Strefy Popytu, znajdują się w trendzie spadkowym. Szukanie okazji do kupna w trendach spadkowych musi być oparte o żelazną dyscyplinę co do realizacji założeń oraz realne oczekiwania co do oczekiwanych stóp zwrotu. W naszej ocenie próba „złapania” minimum, które okaże się minimum „na lata” obecnie mija się z celem ze względu na charakter notowań z jakim mamy do czynienia.

W ten obraz rynku ta strategia wpisuje się idealnie. Nie zmienia to jednak faktu, że bardziej komfortowo czulibyśmy się dokonując transakcji kupna w trendzie wzrostowym – to zawsze będzie mniej ryzykowne.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 25 tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od 1 stycznia 2018

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 25 tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

Transakcje na wykresach i skład portfela

Inne wydarzenia w portfelu

19 czerwca wypłacono nadmiar gotówki z portfela (50 000 zł).