Poniedziałek to dwa niewykorzystane sygnały. Pierwszy nadszedł na Orlenie (PKN), gdzie przy tych samych cenie docelowej i SL gorszy poziom wygenerowania alertu uniemożliwił otwarcie pozycji (zbyt niskie RR). Drugi sygnał to Alumetal (AML), gdzie nieco zabrakło, by RR osiągnęło wymagane 1,5 – notowania zbyt istotnie „odskoczyły” od strefy, nim wygenerowany został alert, co wydatnie oddaliło poziom SL. W zysku zabezpieczono Famur (FMF). Kolejnego dnia spółka ta zbliżyła się do TP, jednak zabrakło do niego 2 groszy. Następnie nastąpiły spadki, które ostatecznie wybiły pozycję na przestawionym stop-lossie. Zrealizowano tym samym zysk 5,8%. Sygnał zaś nadszedł na PZU. Zgodnie z nieco bardziej agresywnym podejściem, które obecnie stosujemy, poziom TP na wierzchołku sprzed kilku sesji nie byłby właściwym wyborem. Z drugiej strony, następny wierzchołek z okresu pandemicznych spadków był zbyt odległy. Zdecydowano się ustanowić TP na domknięciu luki w spadkach – zaraz poniżej 34 zł. Okazało się to dobrym wyborem, walor w piątek domknął lukę i zrealizowano dzięki temu 5,56% zysku w 3 dni. Na weekend zatem portfel pozostał pusty, czekamy na sygnały.

“Odwroty” Ala Brooksa – Powrót legendarnej serii Price Action!

W portfelu Strefy Popytu od pewnego czasu stosujemy zmianę jeżeli chodzi o sposób prowadzenia pozycji, aby po wzroście wartości akcji nie doprowadzać do straty na pozycji.

Zmiana polega na dodaniu analizy zmienności danej spółki w trakcie otwierania i prowadzenia pozycji. Do tej pory, czynnik ten brany był pod uwagę jedynie podczas selekcji spółek do strategii. Bazujemy na wskaźniku ATR liczonym z 14 dni (Average True Range, na naszej platformie ma nazwę „Średnia prawdziwego zakresu”). Jeżeli zysk z pozycji przekroczy wartość średniej zmienności, wtedy przesuwamy stop loss na poziom BE – break even, czyli zabezpieczamy się przed stratą. Następnie stop loss jest podciągany za ceną w odległości równej ATR(14) tak długo, póki nie zostanie wybity.

Z naszych obserwacji i analiz wynika, że jeżeli cena faktycznie reaguje na strefę, to ruch jest dynamiczny i jednostajny. Zazwyczaj trwa krótko, ale intensywnie. Stąd tez taka decyzja. Szczegóły wraz z przykładami znajdą się w artykule na temat zasad strategii oraz w PDFie przedstawiającym metodologię.

Zrzuty ekranu poniżej przedstawiają transakcje naniesione na wykresy. Jeżeli interesują Cię spółki, które bierzemy pod uwagę w portfelu Strefy Popytu, to znajdziesz ją tutaj: lista 43 spółek.

Zarejestruj się bezpłatnie w Squaber.com i otrzymaj nasz ebook poświęcony strategiom Squabera, w tym Strategii Strefy Popytu – rejestracja.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 155. tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od początku istnienia (styczeń 2018 rok)

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 155. tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

PKN brak transakcji 04.01.2020

Składniki portfela na 08.01.2021

AML brak transakcji 04.01.2020

FMF transakcja sprzedaży 05.01.2020

PZU transakcja kupna 05.01.2020

PZU transakcja sprzedaży 08.01.2021