U początku tygodnia portfel opuścił Eurocash (EUR), który wybił przesunięty po ATR poziom SL. Pozycja dała skromny zysk 0,54%. W czwartek nadszedł sygnał na GPW, jednak RR dla pozycji wynosiło 1,45 – alert został wygenerowany zbyt wysoko i przez to musiał zostać odrzucony. W piątek zdecydowano się na ręczne zamknięcie Datawalk (DAT), jako że cenie brakowało niewiele do osiągnięcia TP, a notowania wyraźnie zaczęły reagować na opór i coraz głębiej testować rynek dolnymi cieniami, co groziło wybiciem SL na ATR i oddaniem połowy zysku. Transakcja dała nieco ponad 9%, co było w pełni satysfakcjonujące. Nadszedł sygnał na Alumentalu (AML), który trzeba było odrzucić ze względu na bliskość aktywnej strefy podaży. Zakupiono natomiast Kruka (KRU) przy RR niemal 2,5.

Oznaki końca szaleństwa mieszkań. Budowlany problem

W portfelu Strefy Popytu od pewnego czasu stosujemy zmianę jeżeli chodzi o sposób prowadzenia pozycji, aby po wzroście wartości akcji nie doprowadzać do straty na pozycji.

Zmiana polega na dodaniu analizy zmienności danej spółki w trakcie otwierania i prowadzenia pozycji. Do tej pory, czynnik ten brany był pod uwagę jedynie podczas selekcji spółek do strategii. Bazujemy na wskaźniku ATR liczonym z 14 dni (Average True Range, na naszej platformie ma nazwę „Średnia prawdziwego zakresu”). Jeżeli zysk z pozycji przekroczy wartość średniej zmienności, wtedy przesuwamy stop loss na poziom BE – break even, czyli zabezpieczamy się przed stratą. Następnie stop loss jest podciągany za ceną w odległości równej ATR(14) tak długo, póki nie zostanie wybity.

Z naszych obserwacji i analiz wynika, że jeżeli cena faktycznie reaguje na strefę, to ruch jest dynamiczny i jednostajny. Zazwyczaj trwa krótko, ale intensywnie. Stąd tez taka decyzja. Szczegóły wraz z przykładami znajdą się w artykule na temat zasad strategii oraz w PDFie przedstawiającym metodologię.

Zrzuty ekranu poniżej przedstawiają transakcje naniesione na wykresy. Jeżeli interesują Cię spółki, które bierzemy pod uwagę w portfelu Strefy Popytu, to znajdziesz ją tutaj: lista 43 spółek.

Zarejestruj się bezpłatnie w Squaber.com i otrzymaj nasz ebook poświęcony strategiom Squabera, w tym Strategii Strefy Popytu – rejestracja.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 179. tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od początku istnienia (styczeń 2018 rok)

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 179. tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

EUR transakcja sprzedaży 21.06.2021

Skład portfela na 25.06.2021

GPW brak transakcji 24.06.2021

AML brak transakcji 25.06.2021

DAT transakcja sprzedaży 25.06.2021

KRU transakcja kupna 25.06.2021