35 tydzień był dość aktywny w strategii Strefy Popytu, co ostatecznie przełożyło się na dobry wynik +1,27% w tym tygodniu i +13,06% w całym roku (po prowizjach).

Uwaga! Wyniki portfela uwzględniają prowizję w wysokości 0,25% od transakcji. Ponieważ jest to portfel aktywny prowizja jest istotnym czynnikiem dla osiąganych wyników. Od początku roku w 107 transakcjach, z których 102 są już zamknięte , wygenerowaliśmy 5032,75 zł prowizji.

Ostatnio na rynku pojawił się Rachunek Inwestycyjny w X-Trade Brokers DM S.A. który oferuje dostęp do kasowego rynku akcyjnego na GPW z prowizją 0,2% (nie mniej niż 3 zł). Rachunek, na ten moment (2 września 2018), nie obejmuje jednak wszystkich instrumentów, które znajdują się na liście w naszej strategii (np. nie ma na nim spółki Alumental, ale są za to inne spółki np. 11B). Oferta jest na tyle kusząca, że od kolejnego tygodnia nowe transakcje na spółkach dostępnych w XTB będą odnotowywane z niższą prowizją tj. 0,2% od transakcji. Gdyby ta stawka prowizji była dostępna od początku roku zaoszczędzilibyśmy około 1 tys zł, co poprawiłoby wynik portfela o ponad  1,2 pkt %.

Dowiedz się więcej o rachunku >>

Na ten wynik złożyła się realizacja zysków na CD-Projekcie (CDR) oraz Asecco (ACP), która miała miejsce w pierwszej części tygodnia. Dla obu pozycji zyski były nawet większe od oczekiwanych ze względu na to, że kurs osiągał poziomy docelowe po popytowych lukach cenowych na otwarciu.

W portfelu też na chwilę zagościł Bank Handlowy (BHW) po pozytywnej reakcji na już aktywną strefę popytową. Była to typowa, krótkoterminowa transakcja o ciasno ustawionych parametrach i, w związku z tym współczynniku zysku do ryzyka zbliżonym do 1,5. Podobne wartości tego współczynnika mamy dla nowych spółek w portfelu tj. PZU (PZU) i Alumental (AML). Ta ostatnia wypłaciła w tym tygodniu dywidendę, co zostało przeksięgowane z pozycji do wypłaty na gotówkę.

Stratne zamknięte pozycje to Comrach (CMR) i Polimex (PXM). Pozostałe szczegóły poniżej.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 35 tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od 1 stycznia – 31 sierpnia 2018

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 35 tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

Transakcje na wykresach i skład portfela w 35 tygodniu

Na kilku wykresach umieściliśmy nasz własny wskaźnik dotyczący analizy trendu. Dzięki niemu określamy jaki panuje na danej spółce trend. Więcej na temat wskaźnika i jego zastosowania tutaj.

Inne wydarzenia w portfelu

Brak.