W 23 tydzień roku weszliśmy aż z 10 spółkami w portfelu. Kończymy go z 9. W portfelu nastąpiło trochę zmian. Już w poniedziałek zrealizowaliśmy zysk na Kruku (KRU) i stratę na Amice (AMC), której notowania cały czas nie mają siły do ruchu w górę.

5 czerwca do portfela trafiły CCC (CCC), Alumental (AML) (następnego dnia na tej spółce oddzieliło się prawo do dywidendy w wysokości 2,92 zł na akcje, co zostało uwzględnione w parametrach pozycji) oraz Lotos (LTS), który już następnego dnia dotarł do poziomu docelowego, co pozwoliło nam zaksięgować ponad 7% zysku, po raz drugi wykorzystując tą samą strefę popytu.

Na koniec tygodnia do portfela ponownie trafiło Forte (FTE) – przyznam szczerze, że na dłuższą metę rozważamy rezygnację z handlu na tej spółce w zgodzie z tą strategią, ze względu na jej małą płynność, co opisywałem w poprzednim podsumowaniu portfela tutaj.

W międzyczasie pojawiły się też sygnały na Wirtualnej Polsce (WPL), Pekao (PEO) i Orange (OPL). Każdy z nich został odrzucony ze względu na zbyt mały stosunek zysku do ryzyka.

W portfelu w dalszym ciągu pozostają aż 4 banki.

W ogólnym rozrachunku, po wszystkich prowizjach portfel zarobił w tym tygodniu 2,18%. Indeksy giełdowe również radziły sobie dobrze. Pełne podsumowanie poniżej.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 23 tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od 1 stycznia 2018

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

[Webinar] Prawda o branży budowlanej na GPW

Czy dotknęliśmy już dna a może czeka nas seria spektakularnych bankructw i przejęć jak na początku obecnej dekady?

Zapraszamy w poniedziałek, 22 października o godzinie 20.00. Zapisz się już teraz!

Po zapisie trafisz na stronę z informacją o bezpłatnym giełdowym szkoleniu organizowanym przez Dom Maklerski XTB SA, dzięki któremu handlujemy na akcjach w Strefach Popytu z prowizją 0,2% od transakcji.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 23 tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

Transakcje na wykresach i skład portfela

Inne wydarzenia w portfelu

5 czerwca do portfela dopłacona 10 000 zł aby zrealizować wszystkie transakcje.

Strefa popytu na JSW jest bardzo silna. Już raz ją wykorzystaliśmy. Transakcja miała być na niej ponowiona w poniedziałek, ale niestety otwarcie nastąpiło luką do góry i ewentualna transakcja pogorszyłaby stosunek zysku do ryzyka do poziomu niezgodnego ze strategią.

Rozważamy ponownie transakcji na ING. Tam również strefa popytu jest silna. Od transakcji powstrzymuje nas fakt, że byłby to 5 bank w portfelu.

Squaber to kompleksowe rozwiązania dostosowane do Twoich potrzeb

Strefy popytu, o które oparty jest ten portfel to unikalne rozwiązanie dostępne TYLKO w Squaberze. Sami je opracowaliśmy i udostępniliśmy naszym Użytkownikom. Nie znajdziesz go w żadnym innym miejscu.

Dołącz do Strefy Premium o korzystaj z wszystkich funkcjonalności! Zapraszamy do testów.