Tydzień 28 był, podobnie jak tydzień 27, mało aktywny w strefach popytu. Na uwagę zasługuje w zasadzie tylko i wyłącznie transakcja na Budmiexie (BDX), który po dużych spadkach opuścił portfel. Spadki zostały wywołane publikacją szacunkowego wyniku netto za pierwsze 6 miesięcy roku. Spółka zdecydowała się je opublikować w losowym dla siebie i inwestorów momencie, ignorując swoje wcześniejsze komunikaty, w których pisała, że sprawozdanie zostanie opublikowane 30 sierpnia 2018, a wybrane dane finansowe opublikuje 26 lipca (link do raportu).

Sytuacja ta jest ostatnio nagminna i dla mnie niezrozumiała, zwłaszcza jeśli porównywać ją z rynkami zachodnimi. Wielokrotnie podkreślałem, że w celu eliminacji zmienności wynikającej z publikacji tak cenotwórczych danych jak wyniki finansowe, czasem lepiej sprzedać akcje przed taką datą. Obecnie taka strategia jest coraz trudniejsza do realizacji na GPW.

Transakcja na BDX zaważyła na ujemny wyniku portfela w 28 tygodniu. Inne transakcje to kupno Alior Banku (ALR) i Ciechu (CIE) oraz sprzedaż Alumentalu (AML). Transakcja na Tauronie (TPE) i Comarchu (CMR) zostały odrzucone ze względu na zbyt mały stosunek zysku do ryzyka.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 28 tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od 1 stycznia – 13 lipca 2018

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Dołącz do Strefy Premium - 50% zniżki przy dostępie na rok!

Portfel "Strefy Popytu" to realny przykład wykorzystania Squabera do zarządzania swoimi inwestycjami. Alerty oparte o Strefy Popytu są dostępne tylko w Strefie Premium. Zdobądź dostęp i przetestuj nasze rozwiązania. Zakupy są objęte gwarancją satysfakcji.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 28 tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

Transakcje na wykresach i skład portfela

Inne wydarzenia w portfelu

Brak nowości.

Squaber to kompleksowe rozwiązania dostosowane do Twoich potrzeb

Strefy popytu, o które oparty jest ten portfel to unikalne rozwiązanie dostępne TYLKO w Squaberze. Sami je opracowaliśmy i udostępniliśmy naszym Użytkownikom. Nie znajdziesz go w żadnym innym miejscu.

Dołącz do Strefy Premium o korzystaj z wszystkich funkcjonalności! Zapraszamy do testów.