20 tydzień był dla portfela Strefy Popytu bardzo dobry. Na silnie spadającym rynku strategia wypracowała zysk i powiększyła o prawie 5 pkt % przewagę nad indeksem WIG20. W czasie tego tygodnia miała miejsce rewelacyjna transakcja na JSW, która stanowi idealny przykład jednoczesnego wykorzystania strefy popytu do zawarcia transakcji i strefy podaży do określenia poziomu docelowego i realizacji zysku.

Sygnał popytowy na JSW pojawił się na sesji 16 maja. Stop Loss tradycyjnie był ustawiony poniżej strefy, a poziom docelowy dla transakcji wypadł na lokalnym maksimum, w połowie aktywnej na tym poziomie strefy podażowej. Scenariusz ten zrealizował się w kilkanaście godzin, co przełożyło się na 8,70% zysku na tej pozycji. Kurs dotarł do poziomu realizacji zysku i transakcja została zamknięta.  Warto zauważyć, że strefa podażowa, która była celem dla tej pozycji to istotny poziom dla inwestorów – reakcja spadkowa była bardzo silna.

W 20 tygodniu mieliśmy aż 11 sygnałów popytowych. Wykorzystaliśmy jedynie 4. Oprócz JSW (którego już w portfelu nie ma) do portfela trafiły KGHM, PZU oraz BZW. Pozostałe 7 sygnałów na CCC, GPW, PGE, FTE, WPL, KER i NET nie zostało wykorzystanych ze względu na zbyt niski współczynnik zysku do ryzyka, który dla tych spółek kształtował się poniżej 1,5.

Portfel 17 maja opuścił również Lotos realizując zysk w wysokości ok. 7,3% po prowizjach.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 20 tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od 1 stycznia 2018

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 11 tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

Transakcje na wykresach i skład portfela

Inne wydarzenia w portfelu

Zmiana poziomu Stop Loss dla KRU na 223.

Do portfela 16 maja wpłacono 20 000 zł w celu przeprowadzenia wszystkich transakcji.