20 tydzień był dla portfela Strefy Popytu bardzo dobry. Na silnie spadającym rynku strategia wypracowała zysk i powiększyła o prawie 5 pkt % przewagę nad indeksem WIG20. W czasie tego tygodnia miała miejsce rewelacyjna transakcja na JSW, która stanowi idealny przykład jednoczesnego wykorzystania strefy popytu do zawarcia transakcji i strefy podaży do określenia poziomu docelowego i realizacji zysku.

Sygnał popytowy na JSW pojawił się na sesji 16 maja. Stop Loss tradycyjnie był ustawiony poniżej strefy, a poziom docelowy dla transakcji wypadł na lokalnym maksimum, w połowie aktywnej na tym poziomie strefy podażowej. Scenariusz ten zrealizował się w kilkanaście godzin, co przełożyło się na 8,70% zysku na tej pozycji. Kurs dotarł do poziomu realizacji zysku i transakcja została zamknięta.  Warto zauważyć, że strefa podażowa, która była celem dla tej pozycji to istotny poziom dla inwestorów – reakcja spadkowa była bardzo silna.

W 20 tygodniu mieliśmy aż 11 sygnałów popytowych. Wykorzystaliśmy jedynie 4. Oprócz JSW (którego już w portfelu nie ma) do portfela trafiły KGHM, PZU oraz BZW. Pozostałe 7 sygnałów na CCC, GPW, PGE, FTE, WPL, KER i NET nie zostało wykorzystanych ze względu na zbyt niski współczynnik zysku do ryzyka, który dla tych spółek kształtował się poniżej 1,5.

Portfel 17 maja opuścił również Lotos realizując zysk w wysokości ok. 7,3% po prowizjach.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 20 tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od 1 stycznia 2018

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

20 czerwca o godzinie 20.00 specjalne spotkanie o strefach popytu!

Portfel "Strefy Popytu" to realny przykład wykorzystania Squabera do zarządzania swoimi inwestycjami. Przygotowaliśmy specjalne spotkanie poświęcone TYLKO I WYŁĄCZNIE temu podejściu. Dzięki temu przybliżymy Ci całą filozofię która za nim stoi, a Ty zobaczysz dlaczego warto zwrócić uwagę na te konkretne poziomy cenowe.

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich. Tylko dla osób obecnych na żywo specjalny skrypt PDF szczegółowo omawiający tą strategię. Aby się zapisać kliknij w przycisk poniżej. Zapis jest automatyczny. Wcześniej system może wymagać logowania lub rejestracji (jeśli nie masz u nas konta).

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 11 tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

Transakcje na wykresach i skład portfela

Inne wydarzenia w portfelu

Zmiana poziomu Stop Loss dla KRU na 223.

Do portfela 16 maja wpłacono 20 000 zł w celu przeprowadzenia wszystkich transakcji.

Squaber to kompleksowe rozwiązania dostosowane do Twoich potrzeb

Strefy popytu, o które oparty jest ten portfel to unikalne rozwiązanie dostępne TYLKO w Squaberze. Sami je opracowaliśmy i udostępniliśmy naszym Użytkownikom. Nie znajdziesz go w żadnym innym miejscu.

To tylko jedna z naszych funkcjonalności. Do Twojej dyspozycji oddajemy jeszcze np. autorskie podejście do Analizy Finansowej czy unikalne sygnały z Ciekawymi Spółkami. We wszystkich naszych działaniach cechuje nas dbałość o detale. Jesteśmy przekonani, że tylko podchodząc do inwestycji w uporządkowany i zorganizowany sposób można osiągać stabilne i powtarzalne wyniki, które nie są dziełem przypadku.