Akcje spółki Grupa Azoty w pierwszej połowie tygodnia osiągnęły poziom nowych historycznych szczytów. Czy trend wzrostowy będzie dalej kontynuowany?

Grupa Azoty na nowych szczytachPo wybiciu wcześniejszych maksimów, w dniu dzisiejszym na notowaniach widzimy test przebitego poziomu. Jest to klasyczny układ techniczny, gdy to po przełamaniu oporu staje się on wsparciem (w trendzie spadkowym analogicznie wsparcie staje się po przebiciu oporem). Obserwujemy wręcz książkową dokładność, co może wskazywać na kontynuację wzrostów w kolejnych dniach.

Grupa Azoty na nowych szczytach

Niemniej jednak warto zwrócić uwagę na niski wolumen obrotu przy obecnym wybiciu. To może świadczyć o tym, że przed dalszym ruchem wzrostowym czeka nas wpierw jeszcze jedna korekta. Idealnym celem dla korekty jest poziom 85 złotych. W tym rejonie mieści się równość z poprzednimi trzema korektami, czyli bardzo ważne wsparcie biorąc pod uwagę metodologię Overbalance. Ponadto jest to także poziom lokalnych ekstremów, co uwiarygadnia to wsparcie. Przebicie powrotne poziomu 88 zł i powrót do 85 zł za akcję stwarzałoby możliwość podłączenia się do trwającego trendu wzrostowego z minimalnym ryzykiem. W związku z tym na linii wskazującej poziom 85 zł ustanawiam alert, dzięki czemu zostanę powiadomiony, gdy notowania znajdą się na tym poziomie i będę mógł podjąć ostateczną decyzje.

Grupa Azoty na nowych szczytach

Sytuację finansową przedsiębiorstwa Squaber ocenił, jako średnią stąd należy mimo małego ryzyka pamiętać, że jednak ono występuję. Najlepszą strategią na ten moment wydaje się więc czekanie na powrót notowań w okoliće 85 zł, gdzie technicznie wypada interesujący do kupna poziom.