W dzisiejszej analizie chciałbym przedstawić wam jedną bardzo ciekawą spółkę należącą do naszego głównego indeksu WIG20, a mianowicie Eurocash, który w dłuższym terminie może znacząco zyskać po wynikach referendum w Wielkiej Brytanii oraz w związku z kilkoma innymi ważnymi czynnikami:

  • Po pierwsze nie jest on zbytnio narażony na Brexit ponieważ działa głównie na rynku wewnętrznym i może być beneficjentem odpływu kapitału ze spółek zajmujących się importem czy też branży bankowej.
  • Po drugie należy do rynku FMCG czyli tzw. szybkozbywalnych dóbr konsumpcyjnych, które w bardzo niewielkim stopniu reagują na wahania koniunkturalne.
  • Po trzecie warto zwrócić uwagę na fakt, że aktualnie widzimy powolne odbicie inflacji i wzrost konsumpcji wewnętrznej.

SQUABER ALERTY I POWIADOMIENIA GIEŁDOWE

Chcesz zawsze otrzymywać najświeższe informacje rynkowe?
Interesujesz się giełdą i szukasz dostępu do bazy wiedzy?

Jeśli chodzi natomiast o sytuację techniczną to należy podkreślić, że cena aktualnie znajduje się w bardzo dobrym miejscu do zakupu. Po pierwsze patrząc na wykres tygodniowy jesteśmy świadkami na prawdę sporego ruchu korekcyjnego z okolic 60 zł. w rejony 45 zł. (ponad 25%), a dodatkowo cena dotarła do ważnej strefy popytowej oraz równości odcinków w potencjalnej korekcie prostej.

Eurocash, GPW, WIG20, Squaber