Notowania akcji spółki Redan zareagowały na poziom wsparcia, który wyznaczony jest przez równość korekt w trendzie wzrostowym. Czy Redan powróci do trendu wzrostowego?

Redan zareagował na wsparcie

Obszar wsparcia rozciąga się od poziomu 3 zł za akcję (równość korekt) do 2,74 zł, gdzie wypada ostatni lokalny szczyt, czyli tzw. zasada zamiany biegunów. Wcześniejszy opór jest teraz wsparciem. Jeżeli strefa ta zostanie obroniona, celem dla notowań będzie atak na 4,35, a więc ostatni szczyt.

Redan zareagował na wsparcie

Czekam obecnie na wybicie lokalnego szczytu. Dlatego naniosłem na niego linię trendu i ustawiłem na niej alert. Dzięki temu otrzymam od Squabera informację, kiedy cena znajdzie się na tym poziomie. Wybicie 3,38 zł będzie potwierdzeniem siły kupujących i da szansę na powrót do trendu wzrostowego.

Redan zareagował na wsparcie

Pierwszym poziomem oporu, na jaki mogą natrafić notowania po wybiciu wskazanego poziomu to lokalna równość korekt w trendzie spakowym, czyli poziom 3,56 zł. Pokonanie tego oporu powinno już jednoznacznie otworzyć drogę do ataku na poprzedni szczyt.

Redan zareagował na wsparcie

Pomimo, że sytuacja techniczna jest obiecująca to przy decyzji o długoterminowym zaangażowaniu kapitału warto sprawdzić także sytuację finansową. Analiza, którą automatycznie przeprowadził Squaber pokazuje, że kondycja finansowa spółki jest słaba. To oznacza, że ewentualne wzrosty nie będą poparte fundamentami, a to z kolei zwiększa ryzyko inwestycji.