Notowania spółki Wandalex nieprzerwanie od maja pozostają w konsolidacji w trendzie wzrostowym. Czy obecnie mamy do czynienia z tworzeniem się bazy pod dalsze wzrosty, czy widoczna konsolidacja jest sygnałem odwrócenia trendu?

Czy Wandalex będzie kontynuować wzrosty?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, że ostatnie spadki były testem równości z poprzednią korektą w trendzie. Jedna z metod analizy technicznej zwana Overbalance zakłada, że trend trwa tak długo aż największa korekta w tym trendzie nie zostaje wybita. W związku z tym dopóki notowania nie pokonają wskazanej równości, tak długo kontynuacja trendu jest bardziej prawdopodobna. Co więcej, widoczny na wykresie układ wpisuje się doskonale w jedną z klasycznych formacji analizy technicznej.

Czy Wandalex będzie kontynuować wzrosty?Otóż obserwowana konsolidacja przyjęła formację trójkąta symetrycznego, który to jest formacją kontynuacji trendu. Dodatkowe potwierdzenie płynie ze strony wolumenu, który także kształtuje się w podręcznikowy sposób.

Czy Wandalex będzie kontynuować wzrosty?

Wraz z formowaniem się kolejnych ekstremów w trójkącie, wolumen obrotu na akcjach spółki Wandalex malał, co wpisuje się w schemat tej formacji. Obecnie najlepszą strategią jest więc oczekiwanie na wybicie z formacji, które powinno zostać zrealizowane przy dużym wolumenie. Taki układ byłby prognostykiem kontyuacji trendu wzrostowego.

Czy Wandalex będzie kontynuować wzrosty?

Z tego powodu ustawiam w Squaberze alert na linii wyznaczającej górne ograniczenie trójkąta symetrycznego. Jeżeli zostanie ona przebita przy zwiększonym wolumenie – będę zainteresowany zakupem tych akcji z celem na poziomie 10 zł (poziom niedomkniętej luki cenowej).

Czy Wandalex będzie kontynuować wzrosty?

Przedmiotem działalności spółki jest jest kompleksowa organizacja magazynów począwszy od audytu logistycznego poprzez zarządzanie projektami logistycznymi, własną produkcję regałów i przenośników magazynowych, a na sprzedaży, serwisie i wynajmie wózków widłowych marek: Doosan, Crown, Combilift kończąc. Najszerszą i najbardziej wszechstronną propozycją są Magazyny Pracujące.

Dodatkowym aspektem wspierającym trend wzrostowy na akcjach spółki Wandalex jest jej dobra sytuacja finansowa na co wskazuje Squaber. Z tego powodu także fundamentalnie akcje mają podłoże do kontynuowania wzrostów. Niemniej jednak punktem decyzyjnym będzie moment, gdy cena dotrze do górnego ograniczenia formacji trójkąta symetrycznego, o czym Squaber poinformuje mnie alertem, który ustawiłem na wskazanej linii.