Sukces Squabera na InvestCuffs
Z ogromną radością informujemy, że nasza aplikacja Squaber zdobyła nagrodę Aplikacji Roku 2024 podczas gali nagród InvestCuffs! To wyróżnienie jest dla nas niezwykle ważne, ponieważ zostało przyznane głosami użytkowników i społeczności inwestorów. Z całego serca dziękujemy za każdy oddany głos, za zaufanie i wsparcie – to dzięki Wam możemy się rozwijać i dostarczać narzędzia, które realnie wspierają proces podejmowania decyzji inwestycyjnych.
JD Vance z wizytą w Grenlandii
Wiceprezydent USA, JD Vance, odwiedził amerykańską bazę sił kosmicznych Pituffik na Grenlandii. Podczas wizyty skrytykował Danię za niewystarczające inwestycje w bezpieczeństwo wyspy, podkreślając rosnące zainteresowanie regionem ze strony Rosji i Chin. Vance zasugerował, że Grenlandia powinna rozważyć uniezależnienie się od Danii i nawiązanie bliższej współpracy z USA w zakresie bezpieczeństwa. Jego wypowiedzi spotkały się z krytyką ze strony duńskich władz, które uznały je za nieodpowiednie w relacjach między sojusznikami.
Negatywny sentyment na rynkach USA
W ubiegłym tygodniu na amerykańskich rynkach finansowych dominowały pesymistyczne nastroje. Inwestorzy wyrażali obawy dotyczące przyszłej polityki monetarnej Rezerwy Federalnej oraz potencjalnego spowolnienia gospodarczego. Główne indeksy giełdowe odnotowały spadki, a kapitał był przenoszony z sektorów uznawanych za bardziej ryzykowne, takich jak technologia, w stronę bezpieczniejszych aktywów, np. złoto.
Rynki zagraniczne
W Stanach Zjednoczonych powróciliśmy do trendu spadkowego po tygodniu odreagowania. Wszystkie główne indeksy USA zamknęły się na minusie. (DJI -0,96%; SP500 -1,53%; NASDAQ -2,59%; RUT -1,64%). Negatywny sentyment dopadł również europejski parkiet. Jedynie brytyjski indeks zamknął tydzień praktycznie bez zmian (DAX40 -1,88%; CAC40 -1,58%%; FTSE100 +0,14%).
Polski Parkiet
Polski rynek akcji zakończył tydzień w pozytywnych nastrojach. Wszystkie indeksy zakończyły tydzień na plusie. Najlepiej po raz kolejny radził sobie indeks średnich spółek (WIG +0,96%; WIG20 +0,83%; mWIG40 +1,65%; sWIG80 +0,79%). Polski złoty wspierał indeksy giełdowe i umocnił się zarówno względem dolara (USD/PLN –0,46%), jak i euro (EUR/PLN –0,34%). Bieżąca analiza polskiego złotego znajduje się ostatnim spotkaniu z Przed Otwarciem Rynków – link do materiału.
Podsumowanie 375. tygodnia Stref Popytu
375. tydzień Stref Popytu przyniósł 11 sygnałów reakcji na strefę popytu Squabera. Aż siedem z nich zostało wykorzystanych do przeprowadzenia transakcji kupna. Niestety niektóre z nich zostały zamknięte w trakcie tygodnia, przynosząc stratę. Alerty wygenerowany na akcjach Arctic Paper S.A. (ATC:GPW), Celon Pharma S.A. (CLN:GPW), Allegro S.A. (ALE:GPW), CI Games S.A. (CIG:GPW) oraz Ten Square Games S.A. (TEN:GPW) zostały odrzucone z powodu zbyt niskiego stosunku zysku do ryzyka lub z uwagi na zbyt bliską odległość do aktywnej strefy podaży Squabera. Akcje XTB S.A. (XTB:GPW) i Selvita S.A. (SLV:GPW), z którymi rozpoczynaliśmy tydzień, opuściły portfel przynosząc odpowiednio pełen zakładany zysk i stratę.
W nadchodzący tydzień wchodzimy, posiadając w portfelu następujące akcje:
Tauron Polska Energia S.A. (TPE:GPW). – zabezpieczenie pozycji za pomocą wskaźnika ATR
Neuca S.A. (NEU:GPW) – pozycja prowadzona bez zmian
Text S.A. (TXT:GPW) – zabezpieczenie pozycji za pomocą wskaźnika ATR
375. tydzień Stref Popytu
Poniedziałek 24.03.2025:
Transakcja kupna akcji Dino Polska S.A. (DNP:GPW).
Brak transakcji na akcjach Arctic Paper S.A. (ATC:GPW) z uwagi na zbyt niski stosunek zysku do ryzyka (RR).
Transakcja kupna akcji Tauron Polska Energia S.A. (TPE:GPW).
Transakcja kupna akcji Kruk S.A. (KRU:GPW).
Utrzymanie pozycji na akcjach XTB S.A. (XTB:GPW). Zejście poniżej poziomu Stop loss zostało szybko wyciągnięte.
Wtorek 25.03.2025:
Sprzedaż akcji XTB S.A. (XTB:GPW). Realizacja zakładanego poziomu Take profit. Transakcja przyniosła 6,83% zysku po 7 dniach.
Transakcja kupna i sprzedaży akcji Ten Square Games S.A. (TEN:GPW). Zamknięcie pozycji na ustalonym poziomie Stop loss. Transakcja przyniosła stratę -1,56% w ciągu jednej sesji.
Sprzedaż akcji Selvita S.A. (SLV:GPW). Zamknięcie pozycji na ustalonym poziomie Stop loss. Transakcja przyniosła stratę -4,31% po 6 dniach.
Środa 26.03.2025:
Sprzedaż akcji Dino Polska S.A. (DNP:GPW). Zamknięcie pozycji na ustalonym poziomie Stop loss. Transakcja przyniosła stratę -2,35% po 2 dniach.
Transakcja kupna akcji Ryvu Therapeutics S.A. (RVU:GPW).
Brak transakcji na akcjach Ten Square Games S.A. (TEN:GPW) z uwagi na zbyt bliską odległość do aktywnej strefy podaży Squabera.
Brak transakcji na akcjach Celon Pharma S.A. (CLN:GPW) z uwagi na zbyt niski stosunek zysku do ryzyka (RR).
Czwartek 27.03.2025:
Sprzedaż akcji Ryvu Therapeutics S.A. (RVU:GPW). Zamknięcie pozycji z powodu aktywacji strefy podaży Squabera. Transakcja przyniosła stratę -0,90% po jednym dniu.
Transakcja kupna akcji Selvita S.A. (SLV:GPW).
Transakcja kupna akcji Neuca S.A. (NEU:GPW).
Brak transakcji na akcjach Allegro S.A. (ALE:GPW) z uwagi na zbyt bliską odległość do aktywnej strefy podaży Squabera.
Piątek 28.03.2025:
Zabezpieczenie zysku na akcjach Tauron Polska Energia S.A. (TPE:GPW) za pomocą wskaźnika ATR.
Brak transakcji na akcjach CI Games S.A. (CIG:GPW) z uwagi na zbyt niski stosunek zysku do ryzyka (RR).
Sprzedaż akcji Kruk S.A. (KRU:GPW). Zamknięcie pozycji na ustalonym poziomie Stop loss. Transakcja przyniosła stratę -2,63% po 4 dniach.
Zabezpieczenie zysku na akcjach Text S.A. (TXT:GPW) za pomocą wskaźnika ATR.
Sprzedaż akcji Selvita S.A. (SLV:GPW). Zamknięcie pozycji na ustalonym poziomie Stop loss. Transakcja przyniosła stratę -3,54% po jednym dniu.
W portfelu Strefy Popytu od pewnego czasu stosujemy zmianę jeżeli chodzi o sposób prowadzenia pozycji, aby po wzroście wartości akcji nie doprowadzać do straty na pozycji.
Zmiana polega na dodaniu analizy zmienności danej spółki w trakcie otwierania i prowadzenia pozycji. Do tej pory, czynnik ten brany był pod uwagę jedynie podczas selekcji spółek do strategii. Bazujemy na wskaźniku ATR liczonym z 14 dni (Average True Range, na naszej platformie ma nazwę „Średnia prawdziwego zakresu”). Jeżeli zysk z pozycji przekroczy wartość średniej zmienności, wtedy przesuwamy stop loss na poziom BE – break even, czyli zabezpieczamy się przed stratą. Następnie stop loss jest podciągany za ceną w odległości równej ATR(14) tak długo, póki nie zostanie wybity.
Z naszych obserwacji i analiz wynika, że jeżeli cena faktycznie reaguje na strefę, to ruch jest dynamiczny i jednostajny. Zazwyczaj trwa krótko, ale intensywnie. Stąd tez taka decyzja. Szczegóły wraz z przykładami znajdą się w artykule na temat zasad strategii oraz w dokumencie przedstawiającym metodologię.
Zrzuty ekranu poniżej przedstawiają transakcje naniesione na wykresy. Na początku 2025 roku zdecydowaliśmy się na pokrycie naszą Strategią wszystkich spółek należących do indeksu WIG20 oraz mWIG40. Jeżeli interesuje Cię strategia Stref Popytu, wiec informacji we wpisie- link.
Zarejestruj się bezpłatnie w Squaber.com i otrzymaj nasz ebook poświęcony strategiom Squabera, w tym Strategii Strefy Popytu – rejestracja.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.
Wynik portfela i wybranych indeksów w tym tygodniu
%
Strefy Popytu
%
WIG
%
WIG20
%
mWIG40
Wynik portfela i wybranych indeksów od początku istnienia (styczeń 2018 rok)
%
Strefy Popytu
%
WIG
%
WIG20
%
mWIG40
Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka
Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.
Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.