Tydzień 87 okazał się emocjonujący na giełdzie, a szczególnie w piątek. W poniedziałek zamknęliśmy ze stratą Kruk (KRU), a we wtorek z zyskiem Budimex (BDX) na +4,27%. Najbardziej aktywnymi dniami w naszym portfelu okazały się poniedziałek i czwartek. W pierwszym dniu nowego tygodnia wpadły do portfela PKN Orlen (PKN) (zamknięty na +3,28% zgodnie z prowadzeniem pozycji wg ATR, którą wyjaśniamy poniżej) i GPW (GPW), a 29.08 Dino (DNP) ( w następnym dniu dotarcie do Take Profit +5,36%), PZU (PZU), Kernel (KER) (30.08 dostarcie do Take Profit +4,10%), Kęty i Alumetal (AML). W tym też dniu użytkownicy otrzymali alert ze spółki Orbis (ORB), ale niski wolumen nie dał możliwości zajęcia pozycji na tej spółce. 

Wartość portfela w 87 tygodniu wzrosła o 1,41%, WIG 20 (WIG20) zyskał 1,50%, a mWIG40 (mWIG40) o 0,39%.

Aktualnie w portfelu znajdują się spółki GPW, Alumetal, PZU i Kęty.

W portfelu Strefy Popytu zmieniamy sposób prowadzenia pozycji, aby po wzroście wartości akcji nie doprowadzać do straty na pozycji.

Zmiana polega na dodaniu analizy zmienności danej spółki w trakcie otwierania i prowadzenia pozycji. Do tej pory, czynnik ten brany był pod uwagę jedynie podczas selekcji spółek do strategii. Bazujemy na wskaźniku ATR liczonym z 14 dni (Average True Range, na naszej platformie ma nazwę „Średnia prawdziwego zakresu”). Jeżeli zysk z pozycji przekroczy wartość średniej zmienności, wtedy przesuwamy stop loss na poziom BE – break even, czyli zabezpieczamy się przed stratą. Następnie stop loss jest podciągany za ceną w odległości równej ATR(14) tak długo, póki nie zostanie wybity.

Z naszych obserwacji i analiz wynika, że jeżeli cena faktycznie reaguje na strefę, to ruch jest dynamiczny i jednostajny. Zazwyczaj trwa krótko, ale intensywnie. Stąd tez taka decyzja. Szczegóły wraz z przykładami znajdą się w artykule na temat zasad strategii oraz w PDFie przedstawiającym metodologię.

Zrzuty ekranu poniżej przedstawiają transakcje naniesione na wykresy. Jeżeli interesują Cię spółki, które bierzemy pod uwagę w portfelu Strefy Popytu, to znajdziesz ją tutaj: lista 52 spółek.

Zarejestruj się bezpłatnie w Squaber.com i otrzymaj nasz ebook poświęcony strategiom Squabera, w tym Strategii Strefy Popytu – rejestracja.

 

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 87 tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od początku istnienia (styczeń 2018 rok)

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 87 tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży