Inwestowanie wcale nie musi być trudne, ani przytłaczające. Jednak skorzystanie z procentu składanego oraz rachunku IKE pozwoli Ci na dużo większe oszczędności bez żadnego dodatkowego nakładu czasu!

Magia procentu składanego

Parasol podatkowy na rachunku IKE – Indywidualnym Koncie Emerytalnym, pozwala na zwiększenie efektu procentu składanego! Nie musisz oddawać NIC w formie podatku! A to oszczędność co najmniej 19% na koniec inwestycji. Jeżeli jednak inwestujesz aktywnie i co roku masz zyski, to może się okazać, że podatki kosztują Cię aż drugie tyle ile zysku wypracujesz!

Podsumowania sesji i komentarze – https://squaber.com/pl/analysis

Zgarnij elegancki, limitowany kubek na 10. urodziny Squabera!

Nasz zespół i zaawansowane algorytmy zadbają o Twoje inwestycje – zyskaj czas dla siebie, nie tylko na kawę!
tinyurl.com/urodziny-squabera-10

Pokonaj podatek Belki

Podatek Belki, czyli podatek od zysków kapitałowych wynosi w Polsce 19%, a co za tym idzie, od każdej złotówki, 19 groszy idzie do Skarbu Państwa. Korzystając z rachunku IKE i dotrzymując inwestycje do osiągnięcia wieku emerytalnego, nie zapłacisz żadnego podatku! Takie inwestycje są wręcz koniecznym startem dla każdego nowego uczestnika giełdy.

IKE i IKZE idealna para

Do tego możesz dołożyć rachunek IKZE – czyli Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego, gdzie parasol podatkowy działa OD RAZU, czyli jak rozliczasz podatek co rok od dochodów, to kwoty wpłacone na IKZE odliczasz od podstawy opodatkowania. W momencie wypłaty zysków z giełdy z rachunku IKZE zapłacisz tylko zryczałtowany, 10% podatek.

Zasady funkcjonowania rachunków: https://blog.squaber.com/2020/10/ike-ikze-i-inwestowanie-dywidendowe-dobrana-para/

Zatem dwie rzeczy: rachunek IKE oraz procent składany zapewnią Ci 300 tysięcy wyższą kwotę na emeryturze BEZ ŻADNEGO DODATKOWEGO DZIAŁANIA!

00:00 Wprowadzenie
00:52 Konto IKE
06:25 Inwestowanie pasywne – fundusze ETF
09:29 Tabela analityczna
11:51 DVL:GPW
14:04 KTY:GPW
14:52 Wykorzystanie analizy walorów
16:17 XTB:GPW
17:21 Branże warte uwagi
19:29 PEN:GPW
22:22 UNT:GPW
23:34 UNI:GPW
25:03 Zaproszenie na spotkanie

Polecamy również:

Zacznij korzystać z alertów giełdowych już dziś!

Dzięki Squaberowi w wersji premium będziesz mógł efektywnie śledzić wszystkie interesujące Cię spółki. Kiedy wydarzy się na nich coś ciekawego otrzymasz o tym informację. Zyskasz możliwość korzystania z naszych alertów oraz będziesz mógł skonstruować swoje.

Pamiętaj, że Squaber cały czas się rozwija, dodajemy funkcjonalności, które pomogą Ci w Twoich inwestycjach!