• Na dzień 31 sierpnia 2020 WIG20 jest bez trendu! Zobacz nasz przegląd z wykorzystaniem wskaźnika Squaber Trendy. 

    • 9 spółek znajduje się w trendzie spadkowym.
    • 8 spółek jest w trendzie wzrostowym.
    • 3 spółki nie mają jasno określonego trendu.

Jest wiele metod wyznaczania trendu. W naszym przeglądzie bazujemy na autorskim wskaźniku dostępnym w aplikacji Squaber.com – Squaber Trendy. Możesz już dziś korzystać z niego bezpłatnie, wystarczy, że zarejestrujesz się w Squaber.com

W momencie, w którym stwierdzimy, że jakaś spółka odwraca tendencję i daje szansę na zyski, to pojawi się na niej sygnał Ciekawa Spółka. Będzie on dostępny w naszej Strefie Premium. Jeżeli jeszcze w niej nie jesteś i chcesz wiedzieć pierwszy o naszych sygnałach to zapraszamy do dołączenia. Dowiedz się więcej

Jeśli chcesz otrzymywać takie analizy jako pierwszy – subskrybuj nasz kanał na YouTube.

Przegląd trendów:

Alior Bank
Alior starał się w sierpniu stworzyć wybicia wzrostowe, jednak spełzły one na niczym. Walor pozostaje w trendzie spadkowym, testując dołek z pierwszej połowy miesiąca.

CCC

Cały sierpień na CCC to absolutny brak trendu. Cena biegnie bokiem, zawierając się z grubsza między 53 a 63 zł.

CDR
CDR kontynuuje trend wzrostowy. Po ogłoszeniu nowej gry a’la Pokemon Go w świecie Wiedźmina, notowania wystrzeliły na nowe maksima. 

Cyfrowy Polsat
CPS pozostaje w trendzie wzrostowym, choć formalnie w sierpniu pozostawał między 27,5 a 29 zł, nie wykazując większego apetytu na wzrosty.

DINO
Dino niezmiennie prze na północ, utrzymując trend wzrostowy. Pod koniec miesiąca jednak notowania zawróciły na spadki, w okolice górnego ograniczenia ostatniej konsolidacji.

JSW
JSW w sierpniu nie mogło się zdecydować między beztrendziem, a trendem spadkowym. Finalnie miesiąc zakończyło w tym drugim, krążąc wokół wsparcia na 15 zł.

KGHM

KGHM utrzymuje trend wzrostowy, notowania jednak złapały zadyszkę na 140 zł, a pokonanie tego oporu jest kluczowe dla utrzymania kierunku ruchu.

LPP
LPP kołacze się między trendem spadkowym a wzrostowym, bezpieczniej zatem powiedzieć, że na razie nie da się go wyznaczyć. W sierpniu jako pobliski opór wykrystalizowało się 7500 zł.

Lotos
Lotos tkwi w trendzie spadkowym i testuje już dołki z marca. Wsparciem jest aktywna strefa popytu Squabera między 39,5 a 40,3 zł.

mBank
mBank początkiem miesiąca nieśmiało próbował wzrostów, jednak nie udało się pokonać 210 zł, a walor skierował się na południe i teraz jest w rejonach dołka z pierwszych dni sierpnia.

Orange
OPL dalej w trendzie wzrostowym, który jednak w sierpniu na nowe szczyty się nie wzbił. Przeciwnie wierzchołek osiągnięto jedynie na 7,69 zł.

Pekao S.A.
PEO od dłuższego czasu biegnie bokiem, stąd trend zmienił się na tym walorze w sierpniu na formalne beztrendzie, jednak końcem miesiąca wkroczył w trend spadkowy. Wsparciem rysuje się 52,3 zł, a oporem 57,5 zł.

PGE
Trend wzrostowy na PGE słabnął, a cena przyjmowała kierunek coraz bardziej spadkowy. Wreszcie na ostatniej sesji sierpnia zdecydowanie skierowała się na południe. Tym samym sierpień zakończył się dla waloru jako trend przejściowy.

PGNiG
PGN pozostaje w trendzie wzrostowym. W sierpniu bardzo nieśmiało cena zbliżała się do lokalnego szczytu. Opór na 5,42 zł pozostaje jednak wciąż obroniony.  

PKN Orlen
Orlen kontynuuje trend spadkowy i już po raz trzeci testował wsparcie poniżej 52,5 zł – końcem miesiąca udało się jego wybicie.

PKO BP
PKO w sierpniu nie opuściło formacji prostokąta i zasadniczo pozostaje w trendzie spadkowym. Teraz cena jest tłamszona przez aktywną strefę podaży Squabera powyżej 22,42 zł.

Play Communications
PLY w mijającym miesiącu odbijał od wsparcia na około 30,75 zł. Teraz wkracza w trend spadkowy, dla którego kluczowe byłoby ostateczne wybicie tego poziomu.

PZU
Zakład ubezpieczeń niezmiennie w trendzie spadkowym. Pomimo lekkiego podbicia do 29 zł, kierunek południowy jest utrzymywany. Wsparcie zaraz poniżej 27 zł.

Santander Bank Polska
SPL w trendzie spadkowym i z lekkim wzrostem w sierpniu. Dołek z przełomu miesiąca nie został pogłębiony, a cena oscyluje około 5% powyżej niego.

TPE
Tauron wciąż w trendzie wzrostowym, jednak sierpień to konsolidacja poniżej szczytów z drugiej połowy lipca. Oporowo rysują się okolice powyżej 2,7 zł.