• Na dzień 30 września 2020 WIG20 jest w trendzie spadkowym! Zobacz nasz przegląd z wykorzystaniem wskaźnika Squaber Trendy.

    • 9 spółek znajduje się w trendzie spadkowym.
    • 10 spółek jest w trendzie wzrostowym.
    • 1 spółka nie ma jasno określonego trendu.

Jest wiele metod wyznaczania trendu. W naszym przeglądzie bazujemy na autorskim wskaźniku dostępnym w aplikacji Squaber.com – Squaber Trendy. Możesz już dziś korzystać z niego bezpłatnie, wystarczy, że zarejestrujesz się w Squaber.com

W momencie, w którym stwierdzimy, że jakaś spółka odwraca tendencję i daje szansę na zyski, to pojawi się na niej sygnał Ciekawa Spółka. Będzie on dostępny w naszej Strefie Premium. Jeżeli jeszcze w niej nie jesteś i chcesz wiedzieć pierwszy o naszych sygnałach to zapraszamy do dołączenia. Dowiedz się więcej

Jeśli chcesz otrzymywać takie analizy jako pierwszy – subskrybuj nasz kanał na YouTube.

Przegląd trendów:

Alior Bank
Alior pozostaje w trendzie spadkowym, w ostatnich dniach broniąc poziomów kwietniowego dołka. Z drugiej strony dołek z maja tworzy opór.

CCC

We wrześniu CCC powróciło do trendu spadkowego. W ostatnich dniach cena znalazła wsparcie na wąskiej konsolidacji z maja. Oporem jest aktywna strefa podaży powyżej 47 zł.

CDR
Spółka gamingowa niezmiennie w trendzie wzrostowym, choć w połowie września odnotowała gwałtowną korektę – teraz stara się odrobić te spadki.

Cyfrowy Polsat
Pierwsza połowa września na CPS wypadła konsolidacyjnie. Obecnie spółka obrała trend wzrostowy, jednak na drodze stoi strefa podaży powyżej 27,8 zł.

DINO
Dino utrzymuje się w trendzie wzrostowym, acz ruchy we wrześniu były na ogół konsolidacyjne. Kluczowy pozostaje szczyt na 243 zł.

JSW
JSW we wrześniu wkroczyło w trend wzrostowy, odrabiając ostatecznie spadki od początku roku. Teraz cena krąży w okolicach poziomów ze września 2019.

KGHM

Po spadkach trend wzrostowy na KGHMie osłabł. Spółka znalazła jednak wsparcie w okolicach strefy poniżej 115,5 zł i – dość mizernie – próbuje odbicia.

LPP
O LPP najpewniej powiedzieć, że nie znajduje się w żadnym trendzie. We wrześniu wybiło się z konsolidacji dołem i stopniowo kieruje się dalej na południe.

Lotos
Lotos utrzymuje się w spadkach i znajduje się już nawet poniżej marcowego dołka. Wsparć można szukać w okolicach 33 zł.

mBank
Poniżej pandemicznych dołków zszedł również mBank, który trwa w trendzie spadkowym. Dołek z maja tworzy interesujący opór na 180 zł.

Orange
Trend wzrostowy na Orange słabnie. Na razie ruchy są dość konsolidacyjne. Aktywna strefa popytu poniżej 6,4 zł.

Pekao S.A.
PEO we wrześniu wkroczyło w trend spadkowy. Cena zbliżyła się do dołka z kwietnia, jednak jak na razie został on wybroniony.

PGE
Po szybkim wystrzale w końcu miesiąca PGE rozpoczęło trend wzrostowy. Na ile pozostanie on trwały pozostaje kwestią otwartą. Cena znajduje opór w okolicach 6,5 zł.

PGNiG
PGN pozostaje w trendzie wzrostowym. Po korekcie na drodze ceny stoją dwie potencjalne strefy podaży Squabera.

PKN Orlen
Stopniowy trend spadkowy na Orlenie jest utrzymywany, a cena zbliża się do marcowego dołka. Po jego wybiciu wsparć można szukać w okolicach 40 zł.

PKO BP
PKO od dłuższego czasu trwa w trendzie spadkowym, jednak ruchy są wybitnie konsolidacyjne. Kluczowe jest wsparcie poniżej 20 zł.

Play Communications
Play we wrześniu stopniowo spadał do momentu ogłoszenia wezwania przez francuską spółkę. Spółka wkroczyła w trend wzrostowy i utworzyła pokaźną lukę wzrostową. Jej dolne ograniczenie na 38 zł jest istotnym wsparciem.

PZU
Zakład ubezpieczeń pozostaje w trendzie spadkowym i gdyby nie długi cień dolny z 16 marca, byłby już poniżej pandemicznych dołków. Ostatnie odbicie nastąpiło z okolic dołka z października 2016.

Santander Bank Polska
SPL utrzymuje trend spadkowy. We wrześniu zszedł poniżej dołka z kwietnia. Cena znalazła wsparcie zaraz pod 140 zł.

TPE
Tauron w trendzie wzrostowym. Oporowo rysują się okolice 2,45 zł, z drugiej strony poniżej 2,18 zł rozpoczyna się potencjalna strefa popytu.