Dobra seria trwa dalej. W poniedziałek, 10.01, sprzedaliśmy na poziomie zysku:

  • Kęty (KTY) – 5,5% zysku w tydzień;
  • mBank (MBK) – 7,6% zysku w 3 dni.

We wtorek natomiast kupowaliśmy:

  • XTB – przy RR około 1,8 – TP podobnie jak ostatnio;
  • JSW – RR około 2,1;
  • Tauron (TPE) – TP podobnie, jak ostatnio, by być konsekwentnym. Pozycja kolejnego dnia już zabezpieczona w zysku.

Środa to kupno Dino (DNP), zaś w czwartek sprzedano TPE na poziomu docelowym – spółka dała 8,1% zysku. Piątek to jeszcze kupno Millenium (MIL) oraz brak transakcji na GPW, gdzie sygnał nie spełnia warunków strategii (aktywna strefa podaży bliżej niż 5% od ceny wejścia, brak dobrego poziomu docelowego). Po sesji nadszedł sygnał na Aliorze (ALR), więc ewentualnie zostanie wprowadzony w poniedziałek po cenie otwarcia, jeśli zostaną spełnione warunki RR.

Stopa zwrotu z portfela – prosta, TWR, a może MWR (IRR)?

W portfelu Strefy Popytu od pewnego czasu stosujemy zmianę jeżeli chodzi o sposób prowadzenia pozycji, aby po wzroście wartości akcji nie doprowadzać do straty na pozycji.

Zmiana polega na dodaniu analizy zmienności danej spółki w trakcie otwierania i prowadzenia pozycji. Do tej pory, czynnik ten brany był pod uwagę jedynie podczas selekcji spółek do strategii. Bazujemy na wskaźniku ATR liczonym z 14 dni (Average True Range, na naszej platformie ma nazwę „Średnia prawdziwego zakresu”). Jeżeli zysk z pozycji przekroczy wartość średniej zmienności, wtedy przesuwamy stop loss na poziom BE – break even, czyli zabezpieczamy się przed stratą. Następnie stop loss jest podciągany za ceną w odległości równej ATR(14) tak długo, póki nie zostanie wybity.

Z naszych obserwacji i analiz wynika, że jeżeli cena faktycznie reaguje na strefę, to ruch jest dynamiczny i jednostajny. Zazwyczaj trwa krótko, ale intensywnie. Stąd tez taka decyzja. Szczegóły wraz z przykładami znajdą się w artykule na temat zasad strategii oraz w PDFie przedstawiającym metodologię.

Zrzuty ekranu poniżej przedstawiają transakcje naniesione na wykresy. Jeżeli interesują Cię spółki, które bierzemy pod uwagę w portfelu Strefy Popytu, to znajdziesz ją tutaj: lista 42 spółek.

Zarejestruj się bezpłatnie w Squaber.com i otrzymaj nasz ebook poświęcony strategiom Squabera, w tym Strategii Strefy Popytu – rejestracja.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 208. tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od początku istnienia (styczeń 2018 rok)

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 208. tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

KTY transakcja sprzedaży 10.01.2022

Skład portfela na 14.01.2022

MBK transakcja sprzedaży 10.01.2022

XTB transakcja kupna 11.01.2022

TPE transakcja kupna 11.01.2022

JSW transakcja kupna 11.01.2022

DNP transakcja kupno 12.01.2022

TPE transakcja sprzedaży 13.01.2022

MIL transakcja kupna 14.01.2022

GPW brak transakcji 14.01.2022