Polskie firmy produkcyjne dzięki najniższym w Europie ceną energii oraz wsparciu rządowemu będą budowały przewagę konkurencyjną w Europie? Na jakie firmy warto zwrócić uwagę?

Odbierz 20 pkt gratis w programie partnerskim i zamień je na niższy abonament! Skorzystaj ze świątecznych promocji, aby zyskać jeszcze więcej. Wystarczy, że wejdziesz tutaj: https://bit.ly/squaber-partner (jedyny warunek: brak wcześniej dostępu Premium).

Kiedy cała Europa cierpi z powodu wysokich cen gazu i ogólnie energii, polski węgiel pozwala na produkcję relatywnie niedrogą. Oczywiście z drugiej strony mamy koszty emisji CO2, jednak w tym przypadku może okazać się, że wciąż się to opłaca. Co ważne, jeżeli ceny energii utrzymają się na takich poziomach przez cały 2022 rok, to spółki produkujące stal, aluminium czy korzystające z tych metali do produkcji części np. samochodowych, mogą na tle europejskiej konkurencji budować przewagę.

Polecamy również:

Zacznij korzystać z alertów giełdowych już dziś!

Dzięki Squaberowi w wersji premium będziesz mógł efektywnie śledzić wszystkie interesujące Cię spółki. Kiedy wydarzy się na nich coś ciekawego otrzymasz o tym informację. Zyskasz możliwość korzystania z naszych alertów oraz będziesz mógł skonstruować swoje.

Pamiętaj, że Squaber cały czas się rozwija, dodajemy funkcjonalności, które pomogą Ci w Twoich inwestycjach!