W poniedziałek pierwszy sygnał nadszedł na Santanderze (SPL). Zignorowano go, jako że pozycja na tej spółce już była wcześniej otwarta. Sygnał na Echo (ECH) natomiast odrzucono ze względu na zbyt niskie RR (1,40). W środę zakupiono mBank (MBK) przy RR na poziomie okrągłych 2 – przy wyborze TP kierowano się nie tylko kolejnym, wyższym szczytem, ale też istotnymi oporami, które w jego okolicach się sytuują. Czwartek to zakup Ten Square Games (TEN) przy RR 1,5 – możliwe, że transakcja zostanie zamknięta przy uaktywnieniu potencjalnej strefy podaży przed osiągnięciem założonego poziomu TP. Santander w piątek dotarł do poziomu TP, dając ponad 4% zysku w 8 dni. mBank natomiast zabezpieczono w zysku.

Stopa zwrotu z portfela – prosta, TWR, a może MWR (IRR)?

W portfelu Strefy Popytu od pewnego czasu stosujemy zmianę jeżeli chodzi o sposób prowadzenia pozycji, aby po wzroście wartości akcji nie doprowadzać do straty na pozycji.

Zmiana polega na dodaniu analizy zmienności danej spółki w trakcie otwierania i prowadzenia pozycji. Do tej pory, czynnik ten brany był pod uwagę jedynie podczas selekcji spółek do strategii. Bazujemy na wskaźniku ATR liczonym z 14 dni (Average True Range, na naszej platformie ma nazwę „Średnia prawdziwego zakresu”). Jeżeli zysk z pozycji przekroczy wartość średniej zmienności, wtedy przesuwamy stop loss na poziom BE – break even, czyli zabezpieczamy się przed stratą. Następnie stop loss jest podciągany za ceną w odległości równej ATR(14) tak długo, póki nie zostanie wybity.

Z naszych obserwacji i analiz wynika, że jeżeli cena faktycznie reaguje na strefę, to ruch jest dynamiczny i jednostajny. Zazwyczaj trwa krótko, ale intensywnie. Stąd tez taka decyzja. Szczegóły wraz z przykładami znajdą się w artykule na temat zasad strategii oraz w PDFie przedstawiającym metodologię.

Zrzuty ekranu poniżej przedstawiają transakcje naniesione na wykresy. Jeżeli interesują Cię spółki, które bierzemy pod uwagę w portfelu Strefy Popytu, to znajdziesz ją tutaj: lista 43 spółek.

Zarejestruj się bezpłatnie w Squaber.com i otrzymaj nasz ebook poświęcony strategiom Squabera, w tym Strategii Strefy Popytu – rejestracja.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 193. tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od początku istnienia (styczeń 2018 rok)

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 193. tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

ECH brak transakcji 27.09.2021

Skład portfela na 04.10.2021

MBK transakcja kupna 29.09.2021

TEN transakcja kupna 30.09.2021

SPL transakcja sprzedaży 01.10.2021