W poniedziałek początkowe spadki na giełdzie odwróciły się po południu. Nadeszły aż 4 sygnały. Zakupiono Boryszew (BRS), który już dwa grosze wyżej wygenerował alert o aktywacji strefy podaży, zatem zgodnie z zasadami strategii zamknięto pozycję z szybkim zyskiem 0,68%. Nie otwarto pozycji na PGNiG (PGN), gdyż RR było tam w okolicach 1,1. Dwie kolejne transakcje kupna to natomiast PKO oraz Dino Polska (DNP), w przypadku tego drugiego TP było znacznie oddalone, a RR wynosiło aż 4,2. Zgodnie z bardziej agresywnym podejściem nie doszukiwano się jednak takiego szczytu gdzieś wcześniej, skoro po prostu go nie było, metodyka SL przesuwanego ATR zabezpieczy tu zyski przy ewentualnym wcześniejszym odwrocie. PKO w środę niestety opuściło portfel na poziomie SL, zrealizowano stratę 3,26%. W ten też dzień na przesuniętym SL wypadło Dino, na którym zrealizowano 1% zysku w 2 dni. Kruk (KRU) podobnie opuścił portfel w czwartek, realizując 1,43% zysku. W piątek na SL portfel opuściło ING, realizując 2,62% straty. Nie wykorzystano sygnału na Kernelu (KER) ze względu na zbyt niskie RR. Portfel jest pusty, czekamy na okazje.

Data: 26.01.2021, 20:00
Giełdowe perełki na luty 2021

W portfelu Strefy Popytu od pewnego czasu stosujemy zmianę jeżeli chodzi o sposób prowadzenia pozycji, aby po wzroście wartości akcji nie doprowadzać do straty na pozycji.

Zmiana polega na dodaniu analizy zmienności danej spółki w trakcie otwierania i prowadzenia pozycji. Do tej pory, czynnik ten brany był pod uwagę jedynie podczas selekcji spółek do strategii. Bazujemy na wskaźniku ATR liczonym z 14 dni (Average True Range, na naszej platformie ma nazwę „Średnia prawdziwego zakresu”). Jeżeli zysk z pozycji przekroczy wartość średniej zmienności, wtedy przesuwamy stop loss na poziom BE – break even, czyli zabezpieczamy się przed stratą. Następnie stop loss jest podciągany za ceną w odległości równej ATR(14) tak długo, póki nie zostanie wybity.

Z naszych obserwacji i analiz wynika, że jeżeli cena faktycznie reaguje na strefę, to ruch jest dynamiczny i jednostajny. Zazwyczaj trwa krótko, ale intensywnie. Stąd tez taka decyzja. Szczegóły wraz z przykładami znajdą się w artykule na temat zasad strategii oraz w PDFie przedstawiającym metodologię.

Zrzuty ekranu poniżej przedstawiają transakcje naniesione na wykresy. Jeżeli interesują Cię spółki, które bierzemy pod uwagę w portfelu Strefy Popytu, to znajdziesz ją tutaj: lista 43 spółek.

Zarejestruj się bezpłatnie w Squaber.com i otrzymaj nasz ebook poświęcony strategiom Squabera, w tym Strategii Strefy Popytu – rejestracja.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 157. tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od początku istnienia (styczeń 2018 rok)

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 157. tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

PKO transakcja kupna 18.01.2021

Składniki portfela na 22.01.2021

 BRS transakcja kupna i sprzedaży 18.01.2021

PGN brak transakcji 18.01.2021

DNP transakcja kupna 18.01.2021

PKO transakcja sprzedaży 20.01.2021

DNP transakcja sprzedaży 20.01.2021

KRU transakcja sprzedaży 21.01.2021

KER brak transakcji 22.01.2021

ING transakcja sprzedaży 22.01.2020