Pierwsze zmiany w portfelu przyniosła dopiero środa, kiedy to spadki spowodowały wybicie SL na Kruku (KRU). Pozycja została zamknięta ze stratą nieco ponad 3%. Przecena natomiast doprowadziła PKO do kolejnej strefy, na którą notowania zareagowały i zaalertowały jako strefę popytową. Otwarto przy tym pozycję przy RR rzędu 2. Nadszedł także sygnał na Alumetalu (AML), jednak kolejny raz z miejsca go odrzucono, jako że zaraz powyżej sugerowanego miejsca wejścia znajdowała się aktywna strefa podaży. W czwartek zakupiono mBank (MBK) i Forte (FTE) – na tym pierwszym poziom TP ustalono zaraz poniżej aktywnej strefy podaży. Piątek to natomiast kupno Kruka (KRU) przy RR rzędu 2,17. Pozycję udało się już zabezpieczeń na zysku po ATR.

Grożą lockdownem – dobre i złe spółki na ten czas

W portfelu Strefy Popytu od pewnego czasu stosujemy zmianę jeżeli chodzi o sposób prowadzenia pozycji, aby po wzroście wartości akcji nie doprowadzać do straty na pozycji.

Zmiana polega na dodaniu analizy zmienności danej spółki w trakcie otwierania i prowadzenia pozycji. Do tej pory, czynnik ten brany był pod uwagę jedynie podczas selekcji spółek do strategii. Bazujemy na wskaźniku ATR liczonym z 14 dni (Average True Range, na naszej platformie ma nazwę „Średnia prawdziwego zakresu”). Jeżeli zysk z pozycji przekroczy wartość średniej zmienności, wtedy przesuwamy stop loss na poziom BE – break even, czyli zabezpieczamy się przed stratą. Następnie stop loss jest podciągany za ceną w odległości równej ATR(14) tak długo, póki nie zostanie wybity.

Z naszych obserwacji i analiz wynika, że jeżeli cena faktycznie reaguje na strefę, to ruch jest dynamiczny i jednostajny. Zazwyczaj trwa krótko, ale intensywnie. Stąd tez taka decyzja. Szczegóły wraz z przykładami znajdą się w artykule na temat zasad strategii oraz w PDFie przedstawiającym metodologię.

Zrzuty ekranu poniżej przedstawiają transakcje naniesione na wykresy. Jeżeli interesują Cię spółki, które bierzemy pod uwagę w portfelu Strefy Popytu, to znajdziesz ją tutaj: lista 43 spółek.

Zarejestruj się bezpłatnie w Squaber.com i otrzymaj nasz ebook poświęcony strategiom Squabera, w tym Strategii Strefy Popytu – rejestracja.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 180. tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od początku istnienia (styczeń 2018 rok)

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 180. tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

KRU transakcja sprzedaży 30.06.2021

Skład portfela na 02.07.2021

PKO transakcja kupna 30.06.2021

MBK transakcja kupna 01.07.2021

FTE transakcja kupna 01.07.2021

KRU transakcja kupna 02.07.2021