Rząd mówi o ograniczeniach już nawet w wakacje. Jakie spółki radzą sobie dobrze, a jakie źle w takim czasie – czego się spodziewać? Analiza wyników i stóp zwrotu.

Zarejestruj się w Squaber.com i otrzymaj ebook o naszych strategiach! https://squaber.com +125% w strategii Szczyty i Dna!

Nie ważne czy rząd tylko tak mówi, czy faktycznie rozważają wprowadzenie ograniczeń, to warto  być przygotowany na jesienną potencjalną falę zachorowań i nowych rozporządzeń. Dotychczasowe doświadczenia nas wiele uczą na temat tego, jak reagują nie tylko kursy giełdowe, ale przede wszystkim wyniki spółek. Na tapetę wzięliśmy 100 najbardziej handlowanych firm w 2020 roku i przeanalizowaliśmy, które straciły, a które zyskały. Co mówią nam liczby?

Warto zwrócić uwagę także na to, że przez rok nastąpiła duża adaptacja i to co zyskiwało w czasie pandemii niekoniecznie musi teraz ponownie to zrobić. Klasyczny przykład to Mercator (MRC), który teraz obawia się spadków marż i wzrostu konkurencji pomimo dużego popytu.

Taka spółka jak KGHM wzrost przychodów zawdzięcza temu, że ogromnie wzrósł popyt na miedź i metale i co ciekawe dalej się może utrzymywać na wysokim poziomie, a przy cenie o 100% wyżej niż przed rokiem wszystkich metali, zyski także powinny być pokaźne.

Spójrzmy na najciekawsze firmy i zastanówmy się co dalej.

Polecamy również:

Zacznij korzystać z alertów giełdowych już dziś!

Dzięki Squaberowi w wersji premium będziesz mógł efektywnie śledzić wszystkie interesujące Cię spółki. Kiedy wydarzy się na nich coś ciekawego otrzymasz o tym informację. Zyskasz możliwość korzystania z naszych alertów oraz będziesz mógł skonstruować swoje.

Pamiętaj, że Squaber cały czas się rozwija, dodajemy funkcjonalności, które pomogą Ci w Twoich inwestycjach!