U początku nowego tygodnia uświadczyliśmy odreagowania wzrostowego. Wahania na spółkach spowodowały jednak, że Cyfrowy Polsat (CPS) oraz Comarch (CMR) wypadły na przesuniętym poziomie SL po metodyce ATR. Ten pierwszy przyniósł zysk 1,05%, Comarch zaś 2,27%. W poniedziałek zabezpieczono też w nieco ponad 1-złotowym zysku KGHM (KGH). We wtorek na poziomie TP zamknięto transakcję na Orlenie (PKN), realizując zysk 10,41%. Zabrakło 5 groszy, by na TP zamknąć KGHM, wysoko natomiast podciągnięto poziom SL. Niestety kolejnego dnia został on wybity i musieliśmy się zadowolić zyskiem „jedynie” 9,68%. W środę otwarto pozycję na mBanku (MBK), ponownie przyjmując cenę docelową na 153,61 zł – na koniec tygodnia pozycja ta wyleciała na pierwotnym SL, realizując stratę 3,97%. W piątek zatem po sesji została w portfelu jedynie pozycja na ACP, zabezpieczona w zysku.

Debiut Canal+ na miarę Allegro? Analiza

W portfelu Strefy Popytu od pewnego czasu stosujemy zmianę jeżeli chodzi o sposób prowadzenia pozycji, aby po wzroście wartości akcji nie doprowadzać do straty na pozycji.

Zmiana polega na dodaniu analizy zmienności danej spółki w trakcie otwierania i prowadzenia pozycji. Do tej pory, czynnik ten brany był pod uwagę jedynie podczas selekcji spółek do strategii. Bazujemy na wskaźniku ATR liczonym z 14 dni (Average True Range, na naszej platformie ma nazwę „Średnia prawdziwego zakresu”). Jeżeli zysk z pozycji przekroczy wartość średniej zmienności, wtedy przesuwamy stop loss na poziom BE – break even, czyli zabezpieczamy się przed stratą. Następnie stop loss jest podciągany za ceną w odległości równej ATR(14) tak długo, póki nie zostanie wybity.

Z naszych obserwacji i analiz wynika, że jeżeli cena faktycznie reaguje na strefę, to ruch jest dynamiczny i jednostajny. Zazwyczaj trwa krótko, ale intensywnie. Stąd tez taka decyzja. Szczegóły wraz z przykładami znajdą się w artykule na temat zasad strategii oraz w PDFie przedstawiającym metodologię.

Zrzuty ekranu poniżej przedstawiają transakcje naniesione na wykresy. Jeżeli interesują Cię spółki, które bierzemy pod uwagę w portfelu Strefy Popytu, to znajdziesz ją tutaj: lista 49 spółek.

Zarejestruj się bezpłatnie w Squaber.com i otrzymaj nasz ebook poświęcony strategiom Squabera, w tym Strategii Strefy Popytu – rejestracja.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 146. tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od początku istnienia (styczeń 2018 rok)

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 146. tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

CMR transakcja sprzedaży 02.11.2020

Składniki portfela na 06.11.2020

CPS transakcja sprzedaży 02.11.2020

PKN transakcja sprzedaży 03.11.2020

MBK transakcja kupna 04.11.2020

KGH transakcja sprzedaży 04.11.2020

MBK transakcja sprzedaży 06.11.2020