Pierwsza transakcja w tym tygodniu to kupno banku Millenium (MIL) w poniedziałek. Na jego wykresie brakowało za bardzo szczytu na TP w sensownej odległości, stąd poziom realizacji zysku ustalono na kolejnym ważnym oporze na 5,41 zł. Tego też dnia na przesuniętym SL sprzedano CD Projekt (CDR), który w 5 dni dał zarobić 4,35%. We wtorek na przesuniętym SL z portfela wyleciało JSW. Pozycja dała 4,68% zysku w 6 dni. Zakupiono natomiast Echo Invest (ECH) z dość odległym TP – oczekiwane jest, że na drodze do niego zaalertowana zostanie strefa podaży, co będzie sygnałem zamknięcia.

Orlen (PKN) otworzył się w środę poniżej przesuniętego poziomu SL. Zamknięto go zatem po cenie otwarcia z tego dnia. Pozycja dała 6,3% w 13 dni. Nadszedł sygnał na PGNiG (PGN), jednakże tam notowania generalnie konsolidują, a umiejscowienie TP na wyraźnym, wyższym szczycie nie byłoby właściwie, jako że poprzedni, niższy szczyt wypadł na ważnym technicznym oporze – RR zatem wyniosłoby poniżej 1. Analogiczna sytuacja wystąpiła na XTB, gdzie też z tego powodu sygnał odrzucono.

Na piątkowym otwarciu odrzucono sygnał na PKO, jako że RR dla niego wynosiło tylko 1,3 – poprzedni szczyt wypadał tam równo na linii ważnego oporu, stąd nie było możliwości większej elastyczności w jego doborze.

OTWARTY webinar 08.06.2021, godz. 20:00

Praktyczne wskazówki rynkowe! Jak za szybko nie ucinać zysków..

W portfelu Strefy Popytu od pewnego czasu stosujemy zmianę jeżeli chodzi o sposób prowadzenia pozycji, aby po wzroście wartości akcji nie doprowadzać do straty na pozycji.

Zmiana polega na dodaniu analizy zmienności danej spółki w trakcie otwierania i prowadzenia pozycji. Do tej pory, czynnik ten brany był pod uwagę jedynie podczas selekcji spółek do strategii. Bazujemy na wskaźniku ATR liczonym z 14 dni (Average True Range, na naszej platformie ma nazwę „Średnia prawdziwego zakresu”). Jeżeli zysk z pozycji przekroczy wartość średniej zmienności, wtedy przesuwamy stop loss na poziom BE – break even, czyli zabezpieczamy się przed stratą. Następnie stop loss jest podciągany za ceną w odległości równej ATR(14) tak długo, póki nie zostanie wybity.

Z naszych obserwacji i analiz wynika, że jeżeli cena faktycznie reaguje na strefę, to ruch jest dynamiczny i jednostajny. Zazwyczaj trwa krótko, ale intensywnie. Stąd tez taka decyzja. Szczegóły wraz z przykładami znajdą się w artykule na temat zasad strategii oraz w PDFie przedstawiającym metodologię.

Zrzuty ekranu poniżej przedstawiają transakcje naniesione na wykresy. Jeżeli interesują Cię spółki, które bierzemy pod uwagę w portfelu Strefy Popytu, to znajdziesz ją tutaj: lista 43 spółek.

Zarejestruj się bezpłatnie w Squaber.com i otrzymaj nasz ebook poświęcony strategiom Squabera, w tym Strategii Strefy Popytu – rejestracja.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 176. tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od początku istnienia (styczeń 2018 rok)

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 176. tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

MIL transakcja kupna 31.05.2021

Składniki portfela na 07.06.2021

CDR transakcja sprzedaży 31.05.2021

JSW transakcja sprzedaży 01.06.2021

ECH transakcja kupna 01.06.2021

PKN transakcja sprzedaży 02.06.2021

PGN brak transakcji 02.06.2021

XTB brak transakcji 02.06.2021

PKO brak transakcji 04.06.2021