Koniec z kupowaniem za gotówkę po każdej cenie. Wzrost kosztów zadławia gospodarkę i może spowodować przestoje w realizacjach. Co na to firmy deweloperskie i budowlane?

Odbierz wyjątkowy prezent – „6 trików na ocenę finansową spółki” https://squaber.com/l/oferta-dostepu-squabera-premium/ + książka 🙂 do 28 czerwca.

Zarejestruj się w Squaber.com i otrzymaj ebook o naszych strategiach! https://squaber.com +120% w strategii Szczyty i Dna!

Czy bum mieszkaniowy się skończył?
Kiedy ceny mieszkań i domów zaczną spadać?
Jak zareagują na to firmy budowalne i deweloperzy?
Czy korekty będą okazją do kupna spółek z branży developerskiej, czy to jednak koniec rajdu?
Co z Budimexem (BDX) i Mirbudem (MRB) jako największymi przedstawicielami budowlanki?
Jak sytuacja na spółce Develia (DVL), Dom Development (DOM), Global Trade (GTC), Echo Investment (ECH).

O wzroście ryzyka branży budowlanej mówi się od jakiegoś czasu. Teraz zaczyna przybierać to konkretny wymiar. Przedsiębiorstwa boją się wygrywać przetargi, ponieważ nie są w stanie oszacować kosztów budowy.

Innym ryzykiem charakteryzuje się rynek mieszkań, gdzie coraz więcej zakupów realizowanych jest przy pomocy kredytu oraz co gorsza, przy coraz większej jego wartości. Należy pamiętać, że taka sytuacja powiązana z podwyżką stóp procentowych tworzy bardzo niebezpieczną mieszankę. Na Węgrzech i w Czechach pierwsze podwyżki już z nami.

Polecamy również:

Zacznij korzystać z alertów giełdowych już dziś!

Dzięki Squaberowi w wersji premium będziesz mógł efektywnie śledzić wszystkie interesujące Cię spółki. Kiedy wydarzy się na nich coś ciekawego otrzymasz o tym informację. Zyskasz możliwość korzystania z naszych alertów oraz będziesz mógł skonstruować swoje.

Pamiętaj, że Squaber cały czas się rozwija, dodajemy funkcjonalności, które pomogą Ci w Twoich inwestycjach!