Zapowiadało się, że 129 tydzień prowadzenia portfela strategii Strefy Popytu będzie dość spokojny. Przynajmniej taki scenariusz zapowiadał początek tygodnia. Ze stref popytu nadeszły w sumie 4 sygnały, z których nie wykorzystano jednego, jednak po kolei. W poniedziałek zamknięto transakcję na Pekao (PEO), o czym pisaliśmy już w ostatnim podsumowaniu tygodnia. Sygnał na tej spółce dał zysk na poziomie 5,16% w tydzień.

Tego samego dnia wygenerowany został sygnał na spółce Play (PLY), który wykorzystano do zawarcia transakcji. Niestety została ona zamknięta już kolejnego dnia, na poziomie SL, realizując stratę 2,24%. We wtorek na strefę popytu zareagowało ING, jednak tutaj stosunek RR wynosił zaledwie jeden, przez co pozycja nie mogła zostać otwarta (jak się później okazało – słusznie, za ostatni szczyt przyjęto okolice 153,5 zł, które są ewidentnym oporem). Kolejne sesje to całkowita cisza, aż w piątkowe popołudnie nadszedł wpierw sygnał z AmRestu (EAT). Na jego podstawie zawarto transakcję, przy czym tutaj za ostatni szczyt, a zatem poziom TP, uznano 23,52 zł z uwagi na istotne cienie dwóch świec popytowych z 2 i 6 lipca. Po AmReście przyszedł czas na Ciech (CIE), gdzie zawarto transakcję z wysokim stosunkiem RR sięgającym 3,7. Na ten moment w portfelu pozostają AmRest oraz Ciech, a niezrealizowany z nich zysk po piątkowym zamknięciu wyniósł kolejno 2,99% oraz 1,8% (oczywiście nie uwzględniamy tego w wynikach z tego tygodnia).

Zapraszamy na otwarte spotkanie analityczne

PKO, CCC, Pekao, PKN, PZU, CDR – czy będą rosły?

 13.07.2020, 20:00

 

Portfel Strefy Popytu w zeszłym tygodniu zyskał 0,86%, zaś indeksy straciły: WIG 0,05%, WIG20 0,2%, a mWIG40 0,37%.

W portfelu Strefy Popytu od pewnego czasu stosujemy zmianę jeżeli chodzi o sposób prowadzenia pozycji, aby po wzroście wartości akcji nie doprowadzać do straty na pozycji.

Zmiana polega na dodaniu analizy zmienności danej spółki w trakcie otwierania i prowadzenia pozycji. Do tej pory, czynnik ten brany był pod uwagę jedynie podczas selekcji spółek do strategii. Bazujemy na wskaźniku ATR liczonym z 14 dni (Average True Range, na naszej platformie ma nazwę „Średnia prawdziwego zakresu”). Jeżeli zysk z pozycji przekroczy wartość średniej zmienności, wtedy przesuwamy stop loss na poziom BE – break even, czyli zabezpieczamy się przed stratą. Następnie stop loss jest podciągany za ceną w odległości równej ATR(14) tak długo, póki nie zostanie wybity.

Z naszych obserwacji i analiz wynika, że jeżeli cena faktycznie reaguje na strefę, to ruch jest dynamiczny i jednostajny. Zazwyczaj trwa krótko, ale intensywnie. Stąd tez taka decyzja. Szczegóły wraz z przykładami znajdą się w artykule na temat zasad strategii oraz w PDFie przedstawiającym metodologię.

Zrzuty ekranu poniżej przedstawiają transakcje naniesione na wykresy. Jeżeli interesują Cię spółki, które bierzemy pod uwagę w portfelu Strefy Popytu, to znajdziesz ją tutaj: lista 49 spółek.

Zarejestruj się bezpłatnie w Squaber.com i otrzymaj nasz ebook poświęcony strategiom Squabera, w tym Strategii Strefy Popytu – rejestracja.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 129 tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od początku istnienia (styczeń 2018 rok)

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 128 tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

PEO transakcja sprzedaży 06.07.2020

Składniki portfela na 10.07.2020

EAT transakcja kupna 10.07.2020

CIE transakcja kupna 10.07.2020

ING brak transakcji 07.07.2020

PLY transakcja kupna i sprzedaży 06-07.07.2020