Zarówno 39 jak i 40 tydzień roku uczą nas cierpliwości w inwestowaniu. Sygnałów, które można wykorzystać w strategii Strefy Popytu jest jak na lekarstwo, a często te które się pojawiają nie spełniają warunków. W takich okolicznościach często zdarza się inwestorom ulegać pokusie nagięcia zasad i realizacji transakcji, których w „normalnych” okolicznościach nigdy by nie zawarli.

Z jednej strony da się to zrozumieć – nic nie robiąc mamy poczucie, że robimy za mało. Na giełdę przyszliśmy inwestować pieniądze, a tymczasem z ponad 85 tys zł w portfelu 65 tys leży w gotówce. Z drugiej jednak strony (i tego radzimy się trzymać) powstrzymanie się od transakcji to też decyzja inwestycyjna i to często trudniejsza do podjęcia od tej dotyczącej kupna lub sprzedaży. Cierpliwość na giełdzie to naprawdę zaleta.

W 39 tygodniu była 1 transakcja. Sprzedaż GPW z zyskiem. W 40 tygodniu działo się trochę więcej. Pełne podsumowanie znajduje się poniżej.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 40 tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od 1 stycznia – 5 października 2018

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 40 tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

Transakcje na wykresach i skład portfela w 40 tygodniu

Na kilku wykresach umieściliśmy nasz własny wskaźnik dotyczący analizy trendu. Dzięki niemu określamy jaki panuje na danej spółce trend. Więcej na temat wskaźnika i jego zastosowania tutaj.

Inne wydarzenia w portfelu

W portfelu pozostaje dużo gotówki.