Zapowiadało się na kontynuację sezonu ogórkowego w 132. tygodniu prowadzenia portfela Strefy Popytu. W poniedziałek nadszedł sygnał na PKO, który jednak nie mógł zostać wykorzystany ze względu na zbyt niski stosunek zysku do ryzyka (1,3). Kolejna okazja do kupna to dopiero czwartek, gdy zaalertowane zostało ING. Sygnał wykorzystano, przy czym należy zauważyć, że w pobliżu (jednak >5% od cena wejścia) znajdowała się aktywna strefa podaży. Poziom TP ustanowiono zatem – zgodnie z naszą praktyką – zaraz pod nią, a RR dla transakcji wyniosło 1,72. Niestety jeszcze na tej samej sesji transakcja została zamknięta na poziomie SL, przynosząc stratę 2,42%.

W piątek zaś nadeszły aż 4 sygnały i wszystkie one zostały wykorzystane. Zakupiono zatem Kęty (KTY), Tauron (TPE), PKP Cargo (PKP) oraz Cyfrowy Polsat (CPS). Na dzień 31.07.2020 te 4 spółki znajdują się w portfelu, w tym w dziedzinie zysku tydzień zamknął się na KTY.

Zapraszamy na otwarty webinar analityczny

Czas wybicia, bądź gotów na mocne ruchy!

Poniedziałek, 03.08.2020, 20:00

Portfel Strefy Popytu w kończącym się tygodniu stracił 1,22%, zaś indeksy: WIG 2,33%, WIG20 2,36%, a mWIG40 2,26%.

W portfelu Strefy Popytu od pewnego czasu stosujemy zmianę jeżeli chodzi o sposób prowadzenia pozycji, aby po wzroście wartości akcji nie doprowadzać do straty na pozycji.

Zmiana polega na dodaniu analizy zmienności danej spółki w trakcie otwierania i prowadzenia pozycji. Do tej pory, czynnik ten brany był pod uwagę jedynie podczas selekcji spółek do strategii. Bazujemy na wskaźniku ATR liczonym z 14 dni (Average True Range, na naszej platformie ma nazwę „Średnia prawdziwego zakresu”). Jeżeli zysk z pozycji przekroczy wartość średniej zmienności, wtedy przesuwamy stop loss na poziom BE – break even, czyli zabezpieczamy się przed stratą. Następnie stop loss jest podciągany za ceną w odległości równej ATR(14) tak długo, póki nie zostanie wybity.

Z naszych obserwacji i analiz wynika, że jeżeli cena faktycznie reaguje na strefę, to ruch jest dynamiczny i jednostajny. Zazwyczaj trwa krótko, ale intensywnie. Stąd tez taka decyzja. Szczegóły wraz z przykładami znajdą się w artykule na temat zasad strategii oraz w PDFie przedstawiającym metodologię.

Zrzuty ekranu poniżej przedstawiają transakcje naniesione na wykresy. Jeżeli interesują Cię spółki, które bierzemy pod uwagę w portfelu Strefy Popytu, to znajdziesz ją tutaj: lista 49 spółek.

Zarejestruj się bezpłatnie w Squaber.com i otrzymaj nasz ebook poświęcony strategiom Squabera, w tym Strategii Strefy Popytu – rejestracja.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 132 tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od początku istnienia (styczeń 2018 rok)

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 132 tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

PKO brak transakcji 27.07.2020

Składniki portfela na 31.07.2020

ING transakcja kupna i sprzedaży 30.07.2020

KTY transakcja kupna 31.07.2020

TPE transakcja kupna 31.07.2020

PKP transakcja kupna 31.07.2020

CPS transakcja kupna 31.07.2020