Na dzień 31 lipca 2020 WIG20 pozostaje bez trendu! Zobacz nasz przegląd z wykorzystaniem wskaźnika Squaber Trendy.

  • 9 spółek znajduje się w trendzie spadkowym.
  • 9 spółek jest w trendzie wzrostowym.
  • 2 spółki nie mają jasno określonego trendu.

Jest wiele metod wyznaczania trendu. W naszym przeglądzie bazujemy na autorskim wskaźniku dostępnym w aplikacji Squaber.com – Squaber Trendy. Możesz już dziś korzystać z niego bezpłatnie, wystarczy, że zarejestrujesz się w Squaber.com

W momencie, w którym stwierdzimy, że jakaś spółka odwraca tendencję i daje szansę na zyski, to pojawi się na niej sygnał Ciekawa Spółka. Będzie on dostępny w naszej Strefie Premium. Jeżeli jeszcze w niej nie jesteś i chcesz wiedzieć pierwszy o naszych sygnałach to zapraszamy do dołączenia. Dowiedz się więcej

Jeśli chcesz otrzymywać takie analizy jako pierwszy – subskrybuj nasz kanał na YouTube.

Przegląd trendów:

Alior Bank
W lipcu trend spadkowy na Aliorze stopniowo słabł, pod koniec miesiąca jednak nastąpił powrót do spadków. Wsparcie ze strefy Squabera poniżej 15 zł.

CCC
CCC końcem miesiąca przeszło z słabnącego trendu spadkowego na okres zmiany trendu. Wybito również wsparcie na 59 zł, co próbowano odrobić, jednak jak na razie bezskutecznie.

CDR
CDR kontynuuje trend wzrostowy. Lipiec to i spadek poniżej 400 zł, i powrót ponad. Oporem będą rejony podwójnego szczytu na 416 zł.

Cyfrowy Polsat
Na CPS wykrystalizował się trend wzrostowy, a walor spędził w nim cały miesiąc. Oporowo rysują się okolice okrągłych 30 zł.

DINO
DNP utrzymuje się w trendzie wzrostowym, jednak od drugiej połowy czerwca mamy tam do czynienia z konsolidacją z grubsza między 195 a 208 zł.

JSW
JSW większość lipca spędziło w wąskiej konsolidacji pod oporem na 20,5 zł. W ostatnich dniach nastąpiło jednak wybicie w dół, a wskaźnik sugeruje obecnie okres zmiany trendu.

KGHM

Trend wzrostowy na polskiej spółce miedziowej w lipcu nabrał przyspieszenia, wynosząc walor ponad 100 zł. Lokalny opór na 133 zł.

LPP
Lipiec na LPP to okres bez trendu, dopiero u końca miesiąca nastąpiła próba wybicia ponad psychologiczne 7000 zł – jak na razie nieudana. Wskaźnik sugeruje słaby trend spadkowy.

Lotos
Lotos wkroczył w spadki w drugiej połowie miesiąca, co sprowadziło poniżej psychologicznych 50 zł. Poniżej 46,85 zł czeka potencjalna strefa popytu Squabera.

mBank
mBank trwa w systematycznych spadkach, obecnie testując dołek z pierwszej połowy marca br. Wsparcie rysuje się na 181,5 zł.

Orange
OPL w trendzie wzrostowym, choć nie bez problemów. Szybki wystrzał w połowie miesiąca znalazł swój kres w okolicach szczytu z początku roku. Po korekcie cena próbuje powrócić do wzrostów.

Pekao S.A.
PEO w leniwym trendzie spadkowym, a właściwie dość szerokiej konsolidacji między 47,5 a 62 zł. Zmienić obraz może zmienić dopiero wybicie jednego z tych dwóch poziomów.

PGE
PGE co prawda znajduje się w trendzie wzrostowym, jednak ewidentnie bykom brak sił. Najważniejszy opór na 8,5 zł pozostał w lipcu nieprzełamany.

PGNiG
PGN w lipcu radziło sobie całkiem dobrze, od drugiej połowy miesiąca jednak wzrosty wyraźnie wyhamowały i zaczął się wyrysowywać zaokrąglony szczyt.

PKN Orlen
Orlen wkroczył w mijającym miesiącu w formalny trend spadkowy. Cena może znaleźć wsparcie na potencjalnej strefie Squabera poniżej 52,25 zł.

PKO BP
Spadki na PKO końcem miesiąca przyspieszyły, choć przez większość lipca mieliśmy do czynienia z konsolidacją. Formalnie wciąż można mówić o szerokiej formacji prostokąta.

Play Communications
Play w lipcu wkroczył w trend wzrostowy, jednak nie udała się sztuka przełamania wypłaszczonego szczytu z na 34 zł.

PZU
Zakład ubezpieczeń niezmiennie w trendzie spadkowym. Nastąpiło wybicie w dół z konsolidacji, a ewentualne wzrosty ograniczać będzie potencjalna strefa podażowa nad 27,5 zł.

Santander Bank Polska
SPL trwa w trendzie spadkowym, który stopniowo od połowy czerwca sprowadza cenę coraz niżej. Wsparciem będzie lokalny dołek na 144 zł.

TPE
Tauron wciąż w trendzie wzrostowym. Imponujące wzrosty z czerwca zostały skorygowane. Po okresie przestoju cena ruszyła wyżej, jednak nie zdołała zabrnąć wyżej, niż 3,25 zł.