Po tygodniu kompletnej flauty powróciły nieśmiało sygnały ze stref popytu. Pierwszy nadszedł w poniedziałek na PGNiG (PGN), nie wykorzystano go jednak, jako że stosunek RR dla tej pozycji wynosiłby zaledwie 1,1. Pierwsza transakcja to dopiero wtorek i sygnał na Dino (DNP) – pozycję otwarto tam przy RR powyżej 2. Środa przyniosła bolesne spadki na GPW. Dino wyleciało na SL i przyniosło 2,75% straty. Portfel opuścił również Santander (SPL), który utrzymywał się w nim aż 21 dni – pozycję zamknięto na zabezpieczonym SL i zrealizowano tym samym 3,64% zysku.

W drugiej połowie zeszłego tygodnia lepiej było nie mieć otwartych pozycji na giełdzie. Portfelowi w znacznej mierze udało się zminimalizować skalę spadków, jednak i jemu się dostało. W czwartek i piątek nadeszło w sumie 5 sygnałów. Trzy odrzucone ze względu na zbyt niskie RR, to Orlen (PKN), Kruk (KRU) oraz Santander (SPL). W czwartek i piątek otwarto kolejno pozycje na Famurze (FMF) oraz Comarchu (CMR) – obie jeszcze tego samego dnia wypadły na stop-lossie, realizując straty odpowiednio 4,92% oraz 2,89%.

OTWARTY webinar edukacyjny
5 spółek z okazją – wykorzystaj poprawnie Overbalance na GPW
Data: 23.03.2021, 20:00

W portfelu Strefy Popytu od pewnego czasu stosujemy zmianę jeżeli chodzi o sposób prowadzenia pozycji, aby po wzroście wartości akcji nie doprowadzać do straty na pozycji.

Zmiana polega na dodaniu analizy zmienności danej spółki w trakcie otwierania i prowadzenia pozycji. Do tej pory, czynnik ten brany był pod uwagę jedynie podczas selekcji spółek do strategii. Bazujemy na wskaźniku ATR liczonym z 14 dni (Average True Range, na naszej platformie ma nazwę „Średnia prawdziwego zakresu”). Jeżeli zysk z pozycji przekroczy wartość średniej zmienności, wtedy przesuwamy stop loss na poziom BE – break even, czyli zabezpieczamy się przed stratą. Następnie stop loss jest podciągany za ceną w odległości równej ATR(14) tak długo, póki nie zostanie wybity.

Z naszych obserwacji i analiz wynika, że jeżeli cena faktycznie reaguje na strefę, to ruch jest dynamiczny i jednostajny. Zazwyczaj trwa krótko, ale intensywnie. Stąd tez taka decyzja. Szczegóły wraz z przykładami znajdą się w artykule na temat zasad strategii oraz w PDFie przedstawiającym metodologię.

Zrzuty ekranu poniżej przedstawiają transakcje naniesione na wykresy. Jeżeli interesują Cię spółki, które bierzemy pod uwagę w portfelu Strefy Popytu, to znajdziesz ją tutaj: lista 43 spółek.

Zarejestruj się bezpłatnie w Squaber.com i otrzymaj nasz ebook poświęcony strategiom Squabera, w tym Strategii Strefy Popytu – rejestracja.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 165. tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od początku istnienia (styczeń 2018 rok)

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 165. tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

PGN brak transakcji 15.03.2021

Składniki portfela na 19.03.2021

PLW transakcja sprzedaży 03.03.2021

SPL transakcja sprzedaży 17.03.2021

DNP transakcja sprzedaży 17.03.2021

FMF transakcja kupna i sprzedaży 18.03.2021

KRU brak transakcji 18.03.2021

PKN brak transakcji 18.03.2021

CMR transakcja kupna i sprzedaży 19.03.2021

SPL brak transakcji 19.03.2021