Miniony tydzień był bardzo zmienny na giełdach. Ponownie obawy o eskalację wojny handlowej mąciły inwestorom w planach. W portfelu Strefy Popytu to poniedziałek 13 maja okazał się najbardziej aktywnym dniem. W tym właśnie dniu wpadły do portfela trzy spółki: Eurocash (EUR), Alior (ALR) oraz PZU (PZU).

Niestety na slop lossie zrealizowaliśmy CCC (CCC) i Kruk (KRU). Reszta tygodnia była mniej aktywna w portfelu. 14 maja został wygenerowany sygnał kupna na JSW (JSW), a dzień później trzba było sprzedać Eurocash. Bardzo szybką transakcją okazał się Budimex (BDX), który dzień po tym jak wygenerował sygnał kupna, musiał zostać sprzedany na stracie.

W czwartek dodaliśmy jeszcze do portfela akcje PKN Orlen (PKN), który w piątek na zakończenie sesji zyskiwał ponad 5%. W portfelu posiadamy wciąż Bogdankę +9,38% (LWB), Comarch (CMR) kręcący się blisko poziomu take profitu oraz PKP Cargo (PKP), który otarł się o SL.

Warto zauważyć, że różnica między portfelem, a WIGiem diametralnie wzrosła. To jest idealny przykład tego, że posiadanie konkretnego planu daje wymierne korzyści! Ograniczanie strat zawsze jest w cenie.

Poniżej przedstawiamy transakcje naniesione na wykresy. Jeżeli interesują Cię spółki, które bierzemy pod uwagę w portfelu Strefy Popytu, to znajdziesz ją tutaj: lista 53 spółek.

Zarejestruj się bezpłatnie w Squaber.com i otrzymaj nasz ebook poświęcony strategiom Squabera, w tym Strategii Strefy Popytu – rejestracja.

 

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 72 tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od początku istnienia (styczeń 2018 rok)

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 72 tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży