Poniedziałek 173. tygodnia Stref Popytu zapowiadał tydzień wyśmienicie – na rynku zapanowały nowe wzrosty. Wtorek jednak mocno ostudził zapędy byków. Tego dnia nadeszły dwa sygnały – na Millenium (MIL) oraz Enei (ENA), oba wykorzystano do zawarcia transakcji. Obie te spółki były w pobliżu swoich ostatnich szczytów, więc zgodnie z postulowanym nieco bardziej agresywnym podejście, obrano kolejne historyczne szczyty ponad nimi. Z tego też względu stosunki RR dla transakcji przekraczały 2. Na przesuniętym SL wyleciał niestety Alumetal (AML), gdzie w 5 dni zrealizowano 2,68% zysku.

Środa to sprzedaż CD Projektu (CDR) na przesuniętym SL – pozycja dała 2,1%. Zakupiono natomiast Kruka (KRU). Kolejnego dnia portfel opuścił Millenium realizując zysk 3,14% (zamknięcie po przesuniętym SL). Nie skorzystano z sygnału na GPW w piątek, jako że RR było tam zbyt niskie.

Chciwość, strach i szczyty hossy. Co zgotuje nam inflacja?

W portfelu Strefy Popytu od pewnego czasu stosujemy zmianę jeżeli chodzi o sposób prowadzenia pozycji, aby po wzroście wartości akcji nie doprowadzać do straty na pozycji.

Zmiana polega na dodaniu analizy zmienności danej spółki w trakcie otwierania i prowadzenia pozycji. Do tej pory, czynnik ten brany był pod uwagę jedynie podczas selekcji spółek do strategii. Bazujemy na wskaźniku ATR liczonym z 14 dni (Average True Range, na naszej platformie ma nazwę „Średnia prawdziwego zakresu”). Jeżeli zysk z pozycji przekroczy wartość średniej zmienności, wtedy przesuwamy stop loss na poziom BE – break even, czyli zabezpieczamy się przed stratą. Następnie stop loss jest podciągany za ceną w odległości równej ATR(14) tak długo, póki nie zostanie wybity.

Z naszych obserwacji i analiz wynika, że jeżeli cena faktycznie reaguje na strefę, to ruch jest dynamiczny i jednostajny. Zazwyczaj trwa krótko, ale intensywnie. Stąd tez taka decyzja. Szczegóły wraz z przykładami znajdą się w artykule na temat zasad strategii oraz w PDFie przedstawiającym metodologię.

Zrzuty ekranu poniżej przedstawiają transakcje naniesione na wykresy. Jeżeli interesują Cię spółki, które bierzemy pod uwagę w portfelu Strefy Popytu, to znajdziesz ją tutaj: lista 43 spółek.

Zarejestruj się bezpłatnie w Squaber.com i otrzymaj nasz ebook poświęcony strategiom Squabera, w tym Strategii Strefy Popytu – rejestracja.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 173. tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od początku istnienia (styczeń 2018 rok)

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 173. tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

MIL transakcja kupna 11.05.2021

Składniki portfela na 17.05.2021

ENA transakcja kupna 11.05.2021

AML transakcja sprzedaży 11.05.2021

KRU transakcja kupna 12.05.2021

CDR transakcja sprzedaży 12.05.2021

MIL transakcja sprzedaży 13.05.2021

GPW brak transakcji 14.05.2021