Miniony tydzień, po okresie sygnałowej „posuchy”, przyniósł wiele nowych transakcji. 40 tydzień roku w portfelu kończyliśmy z 2 spółkami w portfelu. Po 41 tygodniu mamy ich 7.

Obecny okres na giełdach na świecie to czas dość gwałtownej korekty. Sesje w środę i czwartek zakończyły się dużymi spadkami. Łącznie od szczytu indeks S&P 500 stracił prawie 8%. W piątek mieliśmy około 1,5% odreagowanie. Przebieg notowań na GPW był podobny. Ten splot wydarzeń doprowadził do aktywowania wielu stref popytu, co staramy się wykorzystywać do zarabiania pieniędzy.

Trwająca korekta, podobnie jak te z przełomu stycznia i lutego oraz marca i kwietnia, cechuje się dużą zmiennością (dużymi dziennymi wahaniami). Statystyka pokazuje, że co do zasady sesje spadkowe są bardziej gwałtowne od sesji wzrostowych. Wartość bezwzględna średniej stopy zwrotu dla wzrostowych sesji jest mniejsza niż wartość bezwzględna dla średniej stopy zwrotu podczas sesji spadkowych – najbardziej widoczne jest to na małych spółkach.

Taka kolej rzeczy nie wpływa dobrze na strategię o tak wąskich stop lossach jak w przypadku Stref Popytu – trzeba mieć tego świadomość. Wyraz temu dają transakcje z tego tygodnia (jak i z poprzednich takich okresów), które trwały nie więcej niż 2 dni.

Spośród wszystkich sygnałów, jakie miały miejsce, jeden, który został dodany do portfela, nie znalazłby się w nim, gdyby nie był to portfel jawny i prezentowany na łamach tego bloga. Transakcja na ATT byłaby transakcją subiektywnie pominiętą, ze względu na siłę i charakter trendu spadkowego jaki panuje na spółce, mimo, że chwilowo pojawił się tam impuls popytowy. Tutaj jednak nie pozwalamy sobie na taką dozę subiektywizmu i trzymamy się określonych zasad. Tak się składa, że analiza szerszego kontekstu transakcji jest czymś nad czym obecnie pracujemy w celu wprowadzenia ewentualnych zmian – nie dokonamy ich jednak jeśli nie będziemy mieli poparcia w liczbach. Do takiego podejścia gorąco zachęcamy wszystkich inwestorów.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 41 tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od 1 stycznia – 12 października 2018

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 41 tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

Transakcje na wykresach i skład portfela w 41 tygodniu

Na kilku wykresach umieściliśmy nasz własny wskaźnik dotyczący analizy trendu. Dzięki niemu określamy jaki panuje na danej spółce trend. Więcej na temat wskaźnika i jego zastosowania tutaj.

Inne wydarzenia w portfelu

Brak.