15 tydzień był dla portfela jednym z najbardziej spokojnych w historii. Na naszych 53 obserwowanych spółkach nie aktywowało się wiele stref popytowych w związku z tym nie było dużo transakcji. Cały tydzień był dość dobry dla WIG20, który za sprawą spółek energetycznych (PGE, TPE) oraz banków zanotował bardzo dobry wynik.  Tydzień ten rozpoczęliśmy z 4 spółkami:

A zakończyliśmy z 3:

Niestety już w poniedziałek z portfela musiał pożegnać się ze stratą Ciech, który w szerszym ujęciu znajduje się w bardzo ciekawym miejscu. W dalszej części tygodnia kurs tej spółki odrobił spadki i obecnie znajduje się powyżej poziomów wejścia. Sytuacja jednak jest niejednoznaczna z punktu widzenia stref popytu.

Inną ciekawą transakcją z tego tygodnia jest próba złapania “spadającego noża” na Boryszewie (BRS), który dość gwałtownie traci na wartości. W pewnym momencie pojawił się niewielki impuls popytowy, który próbowaliśmy wykorzystać ale również bez pozytywnego skutku.

Z kolei pięknym przykładem rozwijającego się ruchu jest transakcja na LPP z czwartku, na której wynik do tej pory to ponad 4%. Podobnie rozwija się obecnie sytuacja na ING gdzie aktywowała się kolejna strefa popytowa, co spowodowało podwojenie pozycji i przesunięcie dla niej Stop Lossa na poziom 196 zł.

Aktywował się również przesunięty, po silnym wybiciu i osiągnięciu ceny 135 zł, na poziom 131,80 zł Stop Loss na Amice. Modyfikacji Stop Lossa w  analogicznej sytuacji dokonaliśmy na akcjach Benefit Systems, gdzie obecny stop loss to 1060 zł.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 15 tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od 1 stycznia 2018

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

[Webinar] Prawda o branży budowlanej na GPW

Czy dotknęliśmy już dna a może czeka nas seria spektakularnych bankructw i przejęć jak na początku obecnej dekady?

Zapraszamy w poniedziałek, 22 października o godzinie 20.00. Zapisz się już teraz!

Po zapisie trafisz na stronę z informacją o bezpłatnym giełdowym szkoleniu organizowanym przez Dom Maklerski XTB SA, dzięki któremu handlujemy na akcjach w Strefach Popytu z prowizją 0,2% od transakcji.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 15 tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

Transakcje na wykresach i skład portfela

Inne wydarzenia w portfelu

12 kwietnia do portfela dopłacono 7683 zł, aby zrealizować wszystkie transakcje.

Nie zrealizowano transakcji na AML z 13 kwietnia ze względu na mniejszy od 1,5 stosunek zysku do ryzyka.

Squaber to kompleksowe rozwiązania dostosowane do Twoich potrzeb

Strefy popytu, o które oparty jest ten portfel to unikalne rozwiązanie dostępne TYLKO w Squaberze. Sami je opracowaliśmy i udostępniliśmy naszym Użytkownikom. Nie znajdziesz go w żadnym innym miejscu.

Dołącz do Strefy Premium o korzystaj z wszystkich funkcjonalności! Zapraszamy do testów.